środa, 27 marca
02:23

Seks za paczkę fajek

Jeździmy po Polsce, czytamy lokalną prasę. Gazeta Sejneńska przynosi elektryzującą opowieść z uroczego miasteczka - a jakże! - Sejny. To kawałek za Suwałkami w stronę Litwy. „Samotny mężczyzna mający obsesję na punkcie kobiet i seksu pojawiał się przez cała wiosnę w wielu miejscach, śledził i podglądał upatrzone kobiety. Przychodził do instytucji, gdzie pracują ładne kobiety, składał im niemoralne propozycje”. Niestety, Gazeta Sejneńska nie precyzuje, w których to tamtejszych instytucjach pracują ładne kobiety, w odróżnieniu od instytucji, w których pracują te drugie panie. „Był bezpardonowy i bezpośredni”. I proponował paniom w zamian za współżycie rozmaite dobra: jednej działkę rolniczą, innej pieniądze, jeszcze innej alkohol. A bywały i takie panie, którym za seks proponował paczkę papierosów, zresztą krajowych. Panie wprawdzie nie wniosły skarg na policję, ale za to zapewne znienawidziły się nawzajem do grobowej deski. Bo co o pani, której uroda i sex appeal jest wart działki rolniczej, ma myśleć pani, której za seks zaproponowano tylko paczkę fajek? Tak, damskie Sejny pozostaną skłócone na wieki.
***
Wakacje. Jeździmy nad morze i przeglądamy hasła, jakimi reklamują się miasta województwa pomorskiego.
„Sopot – kurort pełen życia”. „Kurort” to mniej więcej to samo co „uzdrowisko”, ale niezupełnie. Bo w uzdrowisku powinny być jakieś tężnie, jakieś kąpiele błotne, źródła mineralne. A w kurorcie podobne rzeczy nie muszą występować wcale – za to powinien być deptak, molo i kasyno. Z moich doświadczeń wynika, że jak człowiek przejdzie latem w południe w upalny dzień - przy pełnej frekwencji kuracjuszy naturalnie - od sopockiego mola do Opery Leśnej przez deptak zwany Monciakiem, to od razu nadaje się na kurację w uzdrowisku. Nie w kurorcie.

***
Historia przypomina, że 7 sierpnia 1908 roku w Austrii odnaleziono figurkę tzw. Wenus z Willendorfu sprzed 24 tys. lat. Trudno orzec, czy Wenus jest piękna, bo jej twarz zarysowano bardzo umownie. Ale na pewno jest uwodzicielska, bo biust i uda artysta wyeksponował bardzo mocno. Jeżeli porównać Wenus z Willendorfu i zdjęcia celebrytek na „Pudelku”, dochodzimy do wniosku, że ludzkość zatoczyła koło.
Jeździmy po Polsce, jesteśmy na Roztoczu - to wschodnia Lubelszczyzna. Płynie tu rzeka Tanew, której nurt przegradzają kolejne progi, takie miniwodospady, dzięki czemu słychać te legendarne szumy nad Tanwią. Zachęcam żonę, by wysiadła z auta i poszła ze mną posłuchać. Ale żona nie jest wielbicielką szumów, odsuwa tylko szybę samochodową, słucha przez chwilę i mówi: Eee, tam. Jak spuszczam wodę w łazience, to ładniej szumi.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem