wtorek, 15 października
16:05

Zapełnić urny

Nie świruj, idź na wybory, albo: nie bądź durny, idź do urny. Takie i podobne hasła pojawiają się w mediach społecznościowych i gdzie tylko się da, zachęcając do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach. I słusznie, bo głosować po prostu trzeba i ten komu nie jest obojętna nasza rzeczywistość powinien oddać głos bez mrugnięcia okiem. Sama też z ochotą to zrobię, zresztą jak zawsze w moim niekrótkim już żywocie. Wiem na kogo na pewno nie zagłosuję, a komu postawię mój krzyżyk, który ,kto wie, czy nie okaże się decydującym, to jeszcze zobaczę i pomyślę. Kampanię wyborczą przestałam oglądać, bo jej zeszmacenie sięgnęło dna, ba nawet zeszło pod ziemię. Jakże inaczej bowiem można nazwać wieszanie banerów na płocie cmentarzy, jak to miało miejsce w wypadku kandydata do Sejmu z partii aktualnie rozwalającej wszystko co się da i już. Czyżby myśleli, że są tak wszechmogący, że nawet martwych namówią na głosy? Są tak poświęceni wodą święconą, że nie ma dla nich świętości. Wstyd i żenada!
Licytacja pomiędzy partiami, co, kto, kiedy i ile da, czyni mnie tak ogłupiałą, że już nie ogarniam co, gdzie i czy w ogóle. Za to wyraźnie i boleśnie odczuwa to moje konto osobiste, gdy robię zakupy w sklepach, gdzie ceny rosną jak grzyby po deszczu. Jeszcze tak naprawdę nie dali, a już zbierają na to, żeby mieć z czego dać, a raczej oddać. Ale kołomyja. No więc nie oglądam i nie słucham tego bełkotu, bo i tak nikt mnie nie przekona koło jakiego nazwiska postawić dwie skrzyżowane kreski w październikową niedzielę. Sama wybiorę, sama zdecyduję, bo takie prawo mam i z niego skorzystam z ochotą. Jestem kobietą, a jest nas więcej niż mężczyzn, bo około pięćdziesiąt jeden procent, więc postaram się głosować na normalne, świadome i rasowe kobiety, bo ciągle jeszcze na rola w społeczeństwie jest niedoceniana. A my jesteśmy wymagające, mądre, piękne nawet bez retuszu i ciągle chcemy więcej. Być może trzynastka w październiku, wbrew przesądom okaże się szczęśliwa. Ale koniecznie trzeba ruszyć tyłek i iść do urn. Wyborczych oczywiście, żeby z naszej karty do głosowania nie został proch. I tego się trzymajmy, jak to mój prywatny, niegłupi i sprytny, jak lis, klasyk mówił.

Komentarze   

 
0 #1 Janko 2019-09-26 07:02
"...partii aktualnie rozwalającej wszystko co się da ..." - ha, ha, ha!! Rozwal juz tak 4 lata, swinie i złodzzieje kwiczą i wiją sie a wyniki gospodarcze najlpesze od 30 lat. Proponuje na paniusie Jachirę zagłosować - rasowa kobieta na pewno jest. Dopoki sie nie odzywa to nawet męskie oko cieszy.
A moze ktos w koncu wskaze nam, co nam oferuje PO i oPOzyjca? Jakis program w koncu maja czy tylko ten co spływa Wisłą z warszafki do Gdanska jest najbardziej aktualnym dla wyborćów oPozycji?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem