poniedz., 23 września
09:04

Poszła baba do redakcyji

Poszła baba do lekarza, a lekarz sam baba. Taki dowcip z brodą mi się przypomniał, gdy przeczytałam na portalu pewnej gazety lokalnej, że przyszła do redakcji czytelniczka z zapytaniem: jaki był koszt posadzenia kwiatków na ulicy Kościuszki i dlaczego są to kwiatki jednoroczne, a nie wieloletnie? Tak mi przemknęło przez głowę: czemu ta czytelniczka nie pofatygowała się do urzędu naszego z tym ważnym problemem, tylko akurat do redakcji? Skojarzyło mi się wtedy, że lata temu ta sama redakcja pisała o mnie artykuł i też napisali, że zgłosiłam się do ich redakcji sama, żeby o mnie napisali. A ja do dzisiaj nawet nie wiem, gdzie tak dokładnie ta redakcyja się mieści.

Mniejsza z tym, o czymś trzeba pisać, a tematy tak naprawdę leżą właśnie na ulicy. Cel uświęca środki, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, po trupach do celu i tak dalej, i tym podobne. Nie rozumiem tylko, dlaczego te begonie śliczne zaczęły przeszkadzać. Była Kościuszki z czasów Tadeusza Kościuszki - było źle i słusznie, bo aż strach ją wspominać. Zrobili i ścieżkę rowerową, i parkingi, i miejsce na kwiatki znalazło się - to też drażni, też niedobrze. Wszystko źle, wszystko be, wieczne niezadowolenie i narzekanie. A te kwiatki, według mnie, wyglądają pięknie i dobrze, że nie posadzili tam trawy. Tylko patrzeć, jak do redakcyji migiem przybieży kolejna wierna czytelniczka z zapytaniem: ile kosztuje podparcie drzewek przy pomniku Powstańców Wielkopolskich i czy się ludziom podoba, albo dlaczego rower miejski jest biało-niebieski, a nie żółto-rudy na przykład.

A naprawdę to tylko ten, kto mieszka w tym kochanym mieście od dawna, wie jak ono się zmieniło, jak pięknieje z każdym rokiem i że na to potrzeba czasu, bo - jak wiadomo - nie od razu miasto się zbuduje. A jezioro w środku miasta to perełka rzadko spotykana i o nie należy zadbać. Bywam nad nim często od przeszło pół wieku i nigdy nie widziałam, żeby było w nim tak mało wody. Jak tak dalej będzie, to zostanie staw albo plaża bez jeziora. Wtedy dopiero by się te śmieci z dna dogłębnie posprzątało. W kwestii formalnej: ogólne sprzątanie jeziora naszego odbywa się 7 września tego roku. Kto uważa, że warto, niech przybędzie i pomoże. Warto.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem