czwartek, 12 grudnia
15:00

Obywateski sprzeciw mode off?

ZbikowskiZbikowski

Na świecie wybuchają kolejne konflikty. Chile, Hong kong... W tym ostatnim wszystko eskaluje, a policja pacyfikuje demonstrantów protestujących przeciwko ingerencji Chin w sprawy ich kraju. W tej chwili głośno jest o tamtejszej politechnice, w której studenci uzbrojeni w łuki walczą z funkcjonariuszami. Uczelnia jest oblężona, części udało się wydostać, a reszta nie zamierza się poddać, bo grożą im dziesięcioletnie wyroki, a okazało się, że ci aresztowani dziwnym trafem „popełniają samobójstwo”. Tak czy inaczej, dobrze się to wszystko nie skończy. Na ścianie politechniki widnieje napis wykonany sprayem, ostrzegający przed tym, jak Chiny infiltrują inne rządy i wpływają na ich politykę. Kończy się on hasłem: „be aware or be next”.
Nie wyobrażam sobie natomiast dziś polskich studentów w fazie jakiegokolwiek buntu. Konsumpcjonizm, brak świadomości społeczno-politycznej i ogólny brak zainteresowania sytuacją w państwie to główne zarzuty, które można postawić młodzieży. Szczególnie teraz, gdy tyle się dzieje w polskiej polityce, a partia rządząca umiejętnie obchodzi prawo. Zresztą, dorośli nie są lepsi. Może zrezygnowani?

Komentarze   

 
0 #1 Janko 2019-12-03 10:32
A ja widzę, ze młodzież dostrzega super sytuację kraju, dobre zmiany tutaj zachodzące, trud rzadu w walakch z mafia w togach i popiera je. Wskazują na to wszelkie dane, sondaze i rozesmiane twarze młodych ludzi. Tak więc prosze sie nie bac - dziś tylko środowiska przestępcze i powiązany z nim tzw. "swiat szemranego biznesu" ochraniany przez mecenasów i znajomych "sendzióf" sięboi i drze mordy na ulicach.
Jakis artykulik na temat wpadania do auta politykom PO paczek z pieniążkami przydałby się ku popkrzepieniu serc.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem