poniedz., 20 stycznia
09:56

Góra z dołem się nie zejdzie

Słowo klucz: wykluczeni. Niedawno banki wprowadziły istotne zmiany w obsłudze kont przez Internet. Usiłując iść z duchem czasu i zmienić pewne ustawienia zdążyłem sobie zablokować konto, potem po wizycie w placówce stacjonarnej (konsultanci telefoniczni nie odbierali przez parę ładnych dni, a za muzyczkę w słuchawce beknąłem jak za zboże) je odblokować, potem znowu zablokować, dostawać po kilka SMS-ów od banku naraz, a kiedy w końcu dodzwoniłem się do konsultanta, to rzekł mi, że jeszcze nie mają opcji pomocy w moim problemie przez linię, ale prace trwają.
Jednak ja to ja. Jakoś w końcu odzyskam dostęp do widoku swoich środków, a na razie strzelam na ślepo w bankomatach. Co jednak z ludźmi starszymi? Już teraz pojawiają się listy i głosy w mediach, że osoby wiekowe kompletnie nie potrafią ogarnąć tematu. Nie każdy ma komórkę, a teraz trzeba czasem potwierdzać logowanie SMS-em. To samo w przypadku smartfonów, pracownikom punktów obsługi wydaje się, że każdy go posiada i każdy ma w nim aplikację banku. Przypomina mi to nieco sytuację w Anglii, gdzie ludzie reagują praktycznie szokiem, jeśli nie jest się właścicielem laptopa i telefonu. No, ale u nich występuje nawet oficjalnie jednostka chorobowa zwana nomofobią (od NO MObile) – lęk przed brakiem przenośnego urządzenia komunikacyjnego. Nie zapomnę też, jak przy kupowaniu komórki w małym sklepiku w Shoreham dołączono mi do niej tylko kabel do komputera, żadnej ładowarki. Bo jakże to, przecież każdy ma komputer i może przez niego zasilać baterię telefonu. Na szczęście miałem.
Podczas rozmów z konsultantami można było w ich głosach wychwycić bezradność i skrępowanie. Okazało się bowiem, że są pewne problemy z działaniem systemu po zmianach, a na odblokowanie swojego konta muszę czekać, aż wszystko usprawnią. „Wie pan, przepraszam, nic nie możemy poradzić. Decyzje zapadły u góry”.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem