czwartek, 12 grudnia
07:05

Tu i ówdzie denerwujący poli...p

W obecnym rządzie afera goni aferę (m.in. Kuchciński, Piebiak), ale tam jest żelbetonowy mur. Żadne ujawnianie faktów przez media nic nie daje, za to jest odwracanie rekina ogonem, pobłażliwe podśmiechujki z dziennikarzy, a prorządowi redaktorzy topornie, acz skutecznie rozwadniają tematy.
Ale to nie dziwi, bo to samo było za Platformy Obywatelskiej czy też Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Środowiska polityczne są zblatowane, więc wiara w to, że ktoś tu kogoś rozliczy, jest dość zabawna. A że czasem rzucą jakąś rybkę na pożarcie... Cóż, tak się robi politykę, a ludzie uwierzą, że członkowie partii wypleniają zło ze swych szeregów. Tak jak Biedronowi jakoś nieszparko idzie z pewną działaczką Wiosny, którą młodzieżówka wprost oskarżyła o lobbing.

W Anglii spora część społeczeństwa osłupiała, kiedy aktualny premier Johnson zawiesił prace parlamentu, by przeciwnicy nie przeszkodzili mu w przeprowadzeniu bezumownego wyjścia z Unii. A trzeba pamiętać, że to najstarszy parlament świata i opoka demokracji. Politycy z zasadniczo wszystkich opcji uważają to za skandal konstytucyjny i zamach stanu. Przeciw twardemu brexitowi są nawet członkowie partii Johnsona.

Niestety, takich półdyktatorów zaczyna pojawiać się coraz więcej, w Stanach Zjednoczonych jest jeden, w Europie kilku (wliczając naszego). Nie tak to miało wyglądać, ale jakaś wajcha jest przestawiona z myśleniem obywateli, a może faktycznie ludziom już zależy tylko na ssaniu państwowego cyca i konsumpcji?

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem