poniedz., 16 grudnia
00:45

Pogarda dla inności

„Kolarz i paraolimpijczyk zaatakowany podczas treningu. Rzucił się na niego syn wójta. (...) kopniakiem zrzucił sportowca wraz z rowerem do rowu” (Dziennik Łódzki) Białystok pokazał siłę. Siłę w postaci wykrzywionych nienawiścią twarzy, celnie (lub niecelnie) ciskanych przedmiotów, bicia dzieci i kobiet.
Na profilach i portalach białostockich euforia: „Gdyby nie policja, to byśmy rozjechali ten marsz!”. Ten i podobne wpisy ukazują jasno, że tam żadna refleksja nie wystąpiła. Co gorsza, sprzeciw białostoczan przeciwko paradzie równości był wielopokoleniowy. Obok muskularnych i krótko ostrzyżonych młodzianków w propagandowych t-shirtach stali tzw. janusze z wąsami w pseudohawajskich koszulach. Jakiś idiota blokował marsz z wózkiem, a stojący obok niego drugi idiota z Mediów Narodowych emocjonował się, że nawet małe dzieci chcą zatrzymać tęczowych demonstrujących. Przeciwnicy wykrzykiwali obelżywe hasła, a ich dziewczyny pokazywały wulgarne gesty w kierunku parady (część w ogóle była w koszulkach od Armaniego i innych gejowskich projektantów, więc i śmieszno i straszno). Przez Polskę przetoczyła się fala oburzenia i potępienia przemocy. Teraz policja wyłapuje najbardziej krewkich zadymiarzy, a politycy prześcigają się w kazaniach na temat poszanowania prawa. Tylko, że białostocki incydent wystąpił również dzięki nim. To przyzwolenie na mowę nienawiści, brak reakcji na postulaty (robiły to praktycznie wszystkie partie, oprócz nieliczących się kanapowych). To zresztą Jarosław Kaczyński powiedział w jednym z przemówień, że ruch LGBT to zagrożenie dla polskich rodzin. No, to teraz mamy owoce.
A skoro już jesteśmy przy prezesie. Właśnie zwolniono z TVP Olszańskiego, który onegdaj przeprowadzał z Kaczyńskim wywiad w Pytaniu na Śniadanie. Potem udzielił swojego wywiadu, że cała sytuacja była raczej bez sensu, bo specjaliści od PR-u PiS ustalili z telewizją zestaw pytań. Olszański stwierdził, że to żadne dziennikarstwo. I poleciał.

Komentarze   

 
+2 #1 Mieszkanka W. 2019-08-01 10:47
"Pomóżmy wychować pokolenie, które będzie otwarte i tolerancyjne" - mówiła nauczycielka historii i WOS z poznańskiego Marcinka na Placu Wolności w Poznaniu podczas demonstracji w obronie praw osób LGBT. Ona była w Białymstoku na Marszu Równości. Zwróciła się do rodziców i uczniów, aby mieli odwagę protestować, gdy znowu od września ludzie z Opus Dei będa próbowali zatrzymać zajęcia antydyskryminac yjne w szkołach.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem