wtorek, 15 października
16:26

Ach, ta mamona...

Tomasz Sekielski otworzył sklep internetowy i chce w nim sprzedawać koszulki z plakatem swego filmu „Tylko nie mów nikomu”. Oczywiście raczej trudno jest go podejrzewać o chęć zarobku (tym bardziej, że swoją produkcję oferuje telewizjom bezpłatnie), ale jednak musiał się tłumaczyć, bo część osób nie odebrała akcji z handlowaniem t-shirtami zbyt dobrze.
Tymczasem w kwestii pedofilii księży wybuchła potężniejsza bomba. Otóż okazało się, że Marek Lisiński, szef fundacji „Nie lękajcie się” chroniącej ofiary kościelnej przemocy seksualnej, chciał od braci Sekielskich pięćdziesiąt tysięcy złotych za występ w ich produkcji. Takowych nie otrzymał, ale wyszło na jaw, że wyłudził pieniądze od jednej z molestowanych kobiet. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że postawa Lisińskiego rzutuje na całą fundację i stawia ją przed problemem odzyskania zaufania pokrzywdzonych, którzy i tak zmagają się ze swoimi traumami, a tutaj nadszedł dodatkowy cios.
Media ujawniły, że ze 151 ministrów i innych urzędników państwowych, którzy rok temu dostali olbrzymie nagrody i, po wybuchu afery z tym związanej tylko trzy osoby przekazały te pieniądze na Caritas. Reszta nadal tkwi w kieszeniach, mimo obietnic PiS o zwrocie.
Wybory do Parlamentu Europejskiego przebiegły w Polsce wyjątkowo spokojnie. Tylko jeden członek komisji przyszedł do pracy na kompletnej bombie, a inny usiłował zwędzić karty do głosowania.

Komentarze   

 
+1 #1 Janko 2019-06-04 19:23
Az mi czapkę zwiało z głowy. Pierwszy raz artykuł walący w środowisko lewackie. Dodałbym jeszcze, ze tego Lisińskiego to papież w rękę pocałował na audiencji jako ofiarę "czynu pedofilskiego", gdy tymczasem ksiądz "pedofil" do tego czynu akurat w stosunku do prezesa nie przyznaje się (do innych tak). I były tam jeszcze inne machlojki tego pana, ale sam fakt, ze takie coś się wspomina na łamach GW zdumiewa mnie.
151 miało oddać a oddało tylko 3? 148 nie oddało nagród? Naprawdę ...? Radziłbym się dwa razy zastanowić przepisując artykuł z gazety Wyborczej - o ile TVP jest tuba propagandową PIS - nie kłamie ale ściąga majtki z oPOzycji i nagłaśnia sukcesy rządowe, to wytwór pana Michnika zajmuje się ostatnio głównie tworzeniem fałszywych wiadomości.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem