czwartek, 23 maja
20:52

Lewa, lewa!

ZbikowskiZbikowski

To podsumujmy sobie to stulecie niepodległości. Opierało się głównie na marszach (nigdy nie zrozumiem tego fenomenu), jednak o ile w Poznaniu tradycyjnie było miło i spokojnie, to w stolicy i na Dolnym Śląsku już nie. Tu i ówdzie płonęły flagi Unii Europejskiej. We Wrocławiu zabawiał się w ten sposób pan Rybak, który zdaje się jest piromanem, bo co manifestacja, to musi coś podpalić, ostatnio była to kukła Żyda. Jego kolega, były ksiądz Międlar, znowu histerycznie wrzeszczał coś o pójściu z kibolami do walki o wolność kraju i takie tam. Dużo agresywnego krzyku z delikatną nutą antysemityzmu. W Warszawie natomiast doszło do jakichś kuriozalnych posunięć. Rząd negocjował z narodowcami, potem był wspólny (w teorii) marsz. Nie zabrakło rac (których miało nie być), flag innych niż biało-czerwone (których miało nie być), no i w końcu sztandarów włoskich neofaszystów (których tam nigdy nie powinno być). I kompletnie nie przyjmuję do wiadomości tłumaczeń, że to tylko garstka, a rodaków setki tysięcy. Idąc z takimi ludźmi w jednym pochodzie (ONR w swoim tweecie nazwał ich wprost „przyjaciółmi) legitymizuje się ich. Oczywiście informacja poszła w świat dzięki zagranicznym dziennikarzom obecnym na obchodach 100-lecia niepodległej Polski. Siłą rzeczy to stało najważniejszym newsem, a to, że wiele państw na całym świecie uczciło nasze święto, zostało zepchnięte na drugi plan.
Nikt nie potrafi tak perfekcyjnie spartolić tematu jak Prawo i Sprawiedliwość. Ale do teraz powtarzają, że wszystko poszło zgodnie z planem i było tak, jak powinno być. Tyle, że Bosak i Winnicki już zapowiedzieli, że walka z rządem o Marsz Niepodległości dopiero się zaczyna. Ruch narodowy staje coraz bardziej antypisowski, ale te pustaki na górze tego nie widzą.

Komentarze   

 
0 #9 Janowy 2018-11-24 13:14
Cytuję Nemo:
Wiem, czytałem. Myślę tylko dlaczego zawsze odnosisz się do fragmentów tekstów, a np o reprezentacji włoskich neofaszystów się nawet nie zająknąłeś.

Nemo - a powiec mi tak szczerze - dlaczego nie mogli tam byc? "Zrobili cos zlego? Dlaczego wszechpolacy nie moga tez tam byc?Co oni takiego zelgo glosza? Co oni zlego robia? Jeden argument przeciw? A poza tym - dla ciebie:
"w sieci furorę robi fotografia przedstawiająca grupę hajlujących mężczyzn. Rzecz w tym, że oni wcale nie brali udziału w Marszu Niepodległości. Zdjęcie w ogóle nie powstało w Polsce. W sprawę zaangażowała się nawet policja. Fotografię, która rzekomo miała powstać na niedzielnym marszu w Warszawie, "łyknęło" wiele osób – w tym nawet dziennikarze, choćby Wojciech Czuchnowski, co zresztą skwapliwie odnotowała polska policja umieszczając na Twitterze odpowiedni screen.
Okazuje się, że zdjęcie nie powstało jednak 11 listopada 2018 roku w Polsce, a… 8 grudnia 2017 roku we Włoszech."
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #8 Nemo 2018-11-23 22:13
Wiem, czytałem. Myślę tylko dlaczego zawsze odnosisz się do fragmentów tekstów, a np o reprezentacji włoskich neofaszystów się nawet nie zająknąłeś.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #7 Janowy 2018-11-23 21:15
Cytuję Nemo:
To się zastanów teraz dlaczego PiS za pomocą policji szuka teraz tych co spalili flagę UE.

Nemo - ale przeciez tutaj nie ma sie nawet nad czym zastanawiać! Przecież gdyby ten "...Groźny incydent..." (wg WP.pl) nie został potepiony to zaraz GW i takie dziennikarze jak te z Głosu Wągrowieckiego kwiczeli by wniebogłosyi na cały swiat, ze faszym w Polsce a konstytucja zgwałcona w rowie lezy. Sam tusk marszczyłby czoło. A tak - proszę - rząd i prezydent potępił, wyznaczono nagrodę i zgłosił sie po nia skarbnik Wszechpolaków z donosem na swojego szefa, ktory z kolei przyznał sie do czynu (nie wiesz jeszcze o tym?!) i który wiedział, ze nie ma zadnego umocowania prawnego aby go za ten "grozny incydent skazać! I w ten sposób rząd niejako wynagrodził sprawcę spalenia. Majstersztyk, nieprawdaż - mordy "europejskie" zapchane i wszechpolacy tez zadowoleni.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #6 Nemo 2018-11-23 13:27
To się zastanów teraz dlaczego PiS za pomocą policji szuka teraz tych co spalili flagę UE.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-2 #5 Janowy 2018-11-21 20:22
Cytuję Nemo:
Nie wiem czy napisali, nie śledzę regularnie. Ale uważam to racowisko za taki sam błąd jak u innych.

Nic nie trzeba sledzic - wystarczy tylko z 5-6 artykułów przeczytac i od razu widac ta sieczkę w głowie ...
Ciekawe czy napisały cos redaktorki gdy niejaki Kupa Wojewódzka wsadzał flage polski w atrapy psiej kupy podczas swego programu? Pewnie z zachwytu piali tutaj nad inteligencja i "nowoczesnością " tego wyjatkowego "pokazu" ... A flaga Polski jest dokładnie umocowana prawnie w konstytucji o którą "lewi" dziennikarze Glosu Wągrowieckiego tak dziś gardłują.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-2 #4 Nemo 2018-11-21 19:44
Nie wiem czy napisali, nie śledzę regularnie. Ale uważam to racowisko za taki sam błąd jak u innych.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #3 Janowy 2018-11-21 15:06
Cytuję Nemo:
Ty natomiast odstaw wódeczkę i się nieco doucz:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_europejska

Ty mozesz potrafisz czytac, natomiast ze zrozumieniem tego co czytasz jest juz o wiele gorzej. Bedziesz sie teraz o szmate klocil która nie jest nigdzie oficjalnie zapisana jako flaga - tak jak flagi pañstwowe (doczytales tam, ze traktat lizboński, ani zaden innyc dokument nie zakłada wprowadzenia symboli unijnych (flagi, hymnu)? Twoja flaga jest tyle warta co szmata zawieszona na budzie Burka, takie flagi to pala francuscy rolnicy regularnie w Paryzu i nikt im za to nic nie moze zrobic!
A teraz cos o racach dla pana redaktorak i ciebie:
"...Dwóch posłów PO: Sławomir Neumann i Andrzej Halicki zrzekło się immunitetu. W maju na marszu organizowanym w Warszawie przez Platformę, Nowoczesną oraz Komitet Obrony Demokracji odpalili race..."Nie widzialem, zeby ktorykolwiek z redaktorow GW napisal choc o tym jeden wyraz?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #2 Nemo 2018-11-21 11:38
Ty natomiast odstaw wódeczkę i się nieco doucz:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_europejska
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #1 Janowy 2018-11-20 20:21
Przestan pan cpać bo to co wypisał Pan dziś to juz totalny odlot. "...Oczywiście informacja poszła w świat dzięki zagranicznym dziennikarzom obecnym na obchodach 100-lecia niepodległej Polski..." - Ta informacja poszła w swiat własnie dzięki takim jak pan "dziennikarzom" serwujacych totalne kłamstwa co artykuł. Szło 250 tysięcy ludzi, spalono jedną szmatę niebieska z gwiazdkami (bo flagi UE nie ma oficjalnie, poza tym dwa dni pózniej sprawca sam się przyznał), zero zadym, zero rannych, zero zniszceń, zero smieci po imprezie!! Dowodów na Youtube sa setki. I mało takiej dziennikarzynie - race mu przeszkadzają - obroncy Nergala. W pana wolnej, europejskiej, lewackiej Francji podczas ostatnich obchodów świeta narodowego spalono ponad 600 aut, było mnóstwo rannych a policja musiała serwowac się ucieczką. W Poznania jaskowiaka teczowego nie było marszu! Chyba, ze obecność 300- 400 osob za balonikami głownie (zamiast flag) nazywa pan marszem. Widziałem to sam. Farsa nie marsz, panie .. T
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem