czwartek, 23 maja
21:08

I nocą, kolbami w mail załomocą...

ZbikowskiZbikowski

Jak co roku, rodacy wspominają Powstanie Warszawskie. Dziś coraz śmielej mówi się o bezsensie całej akcji, m.in. ze względu na marne uzbrojenie i kiepskie informacje wywiadowcze (mówią o tym sami powstańcy). Dowództwo Armii Krajowej nie było jednomyślne co do wywołania zbrojnego zrywu, a posunięcia niektórych dowodzących do dziś nie są do końca jasne. Powstanie w sensie strategicznym nie miało żadnego znaczenia. Jednak nikt nie może odebrać szacunku i uznania młodym ludziom, którzy zwyczajnie mieli już dość niemieckiej okupacji i poszli bić się z nazistami o wolność. Większość zginęła, część ucierpiała przez represje komunistów po wojnie, a największą cenę za bunt zapłaciła ludność cywilna, której zginęły setki tysięcy.
Każdy jednak rozumie, że tym ludziom chodziło właśnie o swobodę. To słowo dziś jest dziwnie traktowane przez władzę. Minister Brudziński w TVN24 powiedział otwarcie, że wydział do walki z cyberprzestępczością przygląda się postom młodych ludzi (konkretnie chodziło tu o spotkanie z Hołdysem w 2017 roku, które było ogłoszone w mediach społecznościowych). Jednak już całkowitym kuriozum jest jego odpowiedź na pytanie, czy młodzież nie może spotkać się z artystą, który występuje przeciwko obecnemu rządowi. Odrzekł: „Po co?”
Chęć do panowania nad Siecią jest wśród rządzących na całym świecie doskonale zauważalna. Wolność Internetu bardzo im się nie podoba, ale wszelkie regulacje motywują oczywiście dbaniem o dobro obywateli. W tej chwili Parlament Europejski odrzucił tzw. dyrektywę ACTA 2.0, ale i tak chce do obrad na jej temat wrócić we wrześniu. Chiny, Rosja czy Turcja starają się cenzurować swój Internet. Ale że czynić tak chce również Unia Europejska? 

 

Komentarze   

 
-3 #1 Jan 2018-10-24 06:01
Panie redaktorze - wspomniałby Pan moze taki drobny fakcik:"...W tej chwili Parlament Europejski odrzucił tzw. dyrektywę ACTA 2.0, ale i tak chce do obrad na jej temat wrócić we wrześniu..." - za ACTA 2 głosowali WSZYSCY euroPOslowie PO (!!) z poparciem samego króla Europy, Tuska.Przeciw glosowali WSZYSCY europosłowie PIS. Ale na PIS dął rade pan napluć nie?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem