piątek, 19 października
00:30

I nocą, kolbami w mail załomocą...

ZbikowskiZbikowski

Jak co roku, rodacy wspominają Powstanie Warszawskie. Dziś coraz śmielej mówi się o bezsensie całej akcji, m.in. ze względu na marne uzbrojenie i kiepskie informacje wywiadowcze (mówią o tym sami powstańcy). Dowództwo Armii Krajowej nie było jednomyślne co do wywołania zbrojnego zrywu, a posunięcia niektórych dowodzących do dziś nie są do końca jasne. Powstanie w sensie strategicznym nie miało żadnego znaczenia. Jednak nikt nie może odebrać szacunku i uznania młodym ludziom, którzy zwyczajnie mieli już dość niemieckiej okupacji i poszli bić się z nazistami o wolność. Większość zginęła, część ucierpiała przez represje komunistów po wojnie, a największą cenę za bunt zapłaciła ludność cywilna, której zginęły setki tysięcy.
Każdy jednak rozumie, że tym ludziom chodziło właśnie o swobodę. To słowo dziś jest dziwnie traktowane przez władzę. Minister Brudziński w TVN24 powiedział otwarcie, że wydział do walki z cyberprzestępczością przygląda się postom młodych ludzi (konkretnie chodziło tu o spotkanie z Hołdysem w 2017 roku, które było ogłoszone w mediach społecznościowych). Jednak już całkowitym kuriozum jest jego odpowiedź na pytanie, czy młodzież nie może spotkać się z artystą, który występuje przeciwko obecnemu rządowi. Odrzekł: „Po co?”
Chęć do panowania nad Siecią jest wśród rządzących na całym świecie doskonale zauważalna. Wolność Internetu bardzo im się nie podoba, ale wszelkie regulacje motywują oczywiście dbaniem o dobro obywateli. W tej chwili Parlament Europejski odrzucił tzw. dyrektywę ACTA 2.0, ale i tak chce do obrad na jej temat wrócić we wrześniu. Chiny, Rosja czy Turcja starają się cenzurować swój Internet. Ale że czynić tak chce również Unia Europejska? 

 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem