czwartek, 25 kwietnia
04:30

Oni tańczą (nie) dla mnie

KrukKruk
Lada moment w hali na Kościuszkowej odwieczna gala taneczna. Ufryzowane damy w wieczorowych sukniach, z przesadnym makijażem na licach, dadzą się poprowadzić w rytmie latino odzianym w smokingi młodzieńcom o użelowanych włosach i takichże butach. Niecały miesiąc później inny pokaz porwie nieliczną raczej publiczność, choć tu o gromkie brawa będzie trudno. Finał pokazu, trzeba trafu, przewidziano dokładnie na tej samej ulicy, tylko zdecydowanie bliżej torów niźli lasu.

Już teraz bardziej doświadczeni tancerze zaczęli wdzięczyć się i nierzadko zmieniać kierunek oraz rodzaj tańca. Kiedyś preferowali np. tango, ale że doń trzeba dwojga, wywinęli się i teraz preferują sambę. Wymaga ona kręcenia biodrami, ale wystarczy pewnie kręcić głową i kręcić w ogóle, wmawiając wszem i wobec, że było się zawsze przeciw (podwyżkom, głupim decyzjom itd.). Może obserwatorzy – jurorzy tych biodrowych ewolucji dadzą się znów nabrać i ponownie włożą głos do urny, a dietowy, choć nie dietetyczny przecież banknot za pas tancerzy, opasłego zwykle, brzucha?
Póki co reszta narodu musi sobie radzić sama: zaciskając pasa, bądź z powodów ekonomicznych biorąc za pas własne nogi. Drzewiej, handlując np. na słynnym Mexicoplatz, wyjazdowicze preferowali z konieczności walc wiedeński. Dziś, z powodu masowej emigracji za chlebem na Wyspy, w przewadze zdecydowanie jego angielska odmiana. Jak nie ma czego do garnka włożyć, nie w głowie ludziom rytmiczne pasodoble, czyli coś na kształt hiszpańskiej corridy na politycznej arenie. Bo któż wtedy odgrywa rolę torreadora, a kto pikowanego byka? Nie zawsze wiadomo. Wiadomo za to, że niektórzy czują cha-chę. Cha-cha cechuje się śmieszną pisownią, ale większości pewnie wcale nie jest do śmiechu, nawet kiedy obserwuje się te taneczne korowody. A potem czeka nas pewnie inny śmiech na sali, ale sesyjnej. My śmiejemy się – przez łzy - z głupoty naszych wybrańców, oni zaś zrywają boki, że kolejny raz odstawili na nasz rachunek foxtrota czy inną salsę.
Dlatego radzę dokładnie przyjrzeć się tym wszystkim, którzy do tej pory tańcowali na nasz koszt i teraz znów aż rwą się do tańca, mimo że przedtem ewidentnie łamali swe szpotawe nogi i mylili kroki. Tylko od nas zależy, czy na całe cztery lata czeka nas gala jak ta lala, czy – ufundowany przez naiwnych frajerów/wyborców – bal wszystkich nieświętych.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem