czwartek, 22 sierpnia
07:50

Wiosna

Robert Biedroń wystartował z nowym przedsięwzięciem politycznym, dając nadzieję na wielką zmianę standardów w polskiej polityce. Zaprezentowany program wyborczy jest koncertem życzeń, ale ...realnym do spełnienia. Spotkał się z dużą krytyką politycznych oponentów, co dowodzi  ich strachu z jednej strony, a z drugiej żalu wynikającego z braku umiejętności i odwagi wykorzystania tych samych pomysłów w przeszłości. Czy to czas na zmiany? Frekwencja na konwencji wyraźnie pokazuje, że budzi się elektorat, któremu dotychczas było wszystko obojętne, albo na wprost – odmienność ich poglądów była tak skrajna, że stali w zaciszu społecznego podwórka w oczekiwaniu na lidera.
Co w programie? Opieka zdrowotna, a w niej dostęp do lekarzy specjalistów w ciągu 30 dni oraz godne wynagrodzenia we wszystkich zawodach medycznych - to ważne postulaty, na które czeka społeczeństwo i ta grupa zawodowa. Dalej czytamy: edukacja seksualna i antyprzemocowa, powrót gabinetów stomatologicznych do placówek oświatowych czy proces cyfryzacji szkół i wzrost wynagrodzeń dla nauczycieli, to nowy wizerunek szkoły, która stała się w ostatnim dziesięcioleciu przechowalnią dla części osób, które nie potrafią ogarnąć się z własnym życiem zawodowym. Duży nacisk zamierza położyć na zabezpieczenie praw kobiet, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa ciąży i bezbolesnego porodu, dając prawo do przerywania ciąży, jak i in vitro. Alimenty przyjąć mają formę i cechy opodatkowania tak, aby nikt nie unikał swojego obowiązku. Równość kobiet i mężczyzn wobec prawa i na rynku pracy, koniec ze szklanym sufitem i wizją kobiety jako żony, matki i tej, która nie wychodzi poza gary.
Wizja Polski przedstawiona przez Roberta Biedronia to wizja kraju świeckiego, gdzie lekcje religii odbywać się będą w miejscach do tego przeznaczonych, zlikwidowany zostanie fundusz kościelny a sam Kościół będzie opodatkowany, bo - jakby nie było - posiada wszystkie cechy działalności gospodarczej.
Czy można nazwać Wiosnę nadzieją na lepszą Polskę? Niech każdy sobie sam odpowie, ale wyrabiając sobie zdanie warto posiłkować się raportami światowych organizacji: raport zadowolenia z życia Eurostat, Legatum Prosperity Index czy raporty WEF w obszarze bezpieczeństwa. Szukajmy podstaw tego, co w Polsce dziś zawodzi, aby eliminować patologię w naszym państwie. Zastanawiam się, czy obrażający na portalach internetowych Roberta Biedronia znają w ogóle powyższe badania? Nie tylko przeczytać, ale trzeba jeszcze zrozumieć, do tego posiadać umiejętności wnioskowania i prowadzenia kulturalnej dyskusji.

Komentarze   

 
-2 #1 Janko 2019-02-06 07:53
Nastepny POmpujacy kolejne odnoge PO, KOD czy czzegos tam jeszcze podobnego. Dobrze, ze nie wspomniano jeszcze o 500 plus na kazde dziecko i likwidacje kopalni w Polsce do 2035 roku (prąd będzie chyba z pedałowania dynama w kazzdym domu). Najwazniejsze u Biedronia to walka z kosciolem na kazdym miejscu i aborcja dla kazdego w kazdej chwili, w kraju w którym rząd stara się walczyć z kurczaca się dramatycznie liczba dzieci. Mamy jakies doświadczzenia jak Pan Pawel rządził w Słupsku? Moze od analizy jego dotychczasowych rządów zaczzniemy?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem