poniedz., 25 marca
14:22

Przekaz

Czytamy, oglądamy i słuchamy tego, co nas interesuje, zarówno w prasie lokalnej, czasopismach branżowych, w internecie, jak i w stacjach telewizyjnych czy radiowych. Informacje, wiadomości, jakkolwiek nazywane, mają poinformować, przekazać nam to, co najważniejsze dziś i wczoraj, ale i nie tylko, bo także zapowiedzieć, ostrzec i zainteresować. Kiedyś znajomy z zagranicy zapytał się, czy u nas w mediach cały czas tak samo? Bo jeśli tak, to on uciekałby z tego kraju, aby nie wpaść w depresję. Nie bardzo wiedziałem o co mu chodzi, jednak, gdy wyświetlił portal lokalny z własnej miejscowości, dojrzałem natychmiast różnicę. Miejscowość wielkości Wągrowca, na południu Niemiec, każda informacja pozytywna, a mianowicie: dzieci w przedszkolu świętowały, seniorzy pojechali na wycieczkę, oddano drogę po remoncie, wykonany zostanie nowy wjazd na autostradę itd. Można?
Do dzisiaj wchodzę na tę stronę z ciekawości i doszukuję się na nasz wzór tych samych złości, na próżno jednak, bo inna kultura? A może chęć życia w życzliwym środowisku? Wzajemnym szacunku? We współpracy, a nie duchu ciągłej rywalizacji? Mówi się o tym, że politycy dzielą społeczeństwo, ale są inne moce, które podzielić potrafią jeszcze bardziej, tworząc „przekaz” niewiarygodny, nieprawdziwy, który w konfrontacji z ofiarą nazywa się nie błędem, ale mijaniem z prawdą lub prawdą rozumianą inaczej. Wartościowe są te media, które dają możliwość dyskutowania, nawet jeśli odbywa się to tylko na forach, w postach i komentarzach. Wielka radość, gdy ujrzę ilość komentarzy pod artykułami i newsami lokalnych mediów, ale czar szybko mija, gdy wczytam się choć w kilka z nich. Nie są wcale złośliwe, po prostu są prymitywne, wulgarne, podłe i świadczy to jedynie o tym, jakim jesteśmy społeczeństwem. Największym wstydem jest to, że większość z nich piszą zapewne ludzie legitymujący się jakimkolwiek wykształceniem. Jednak największą porażką jest aprobata i poparcie like`ami i kolejnymi komentarzami, które swoim dnem przekraczają często granice człowieczeństwa. Nie zapominajmy, że kiedyś będziemy leżeć na tym samym poziomie, niezależnie od pełnionych funkcji, posiadanych tytułów naukowych i zawodowych czy posiadanego majątku. Warto ten czas, wspólne życie, przeżyć wartościowo, godnie, z uśmiechem na twarzy, a nie w ciągłym niekończącym się wzajemnym hejcie, czyli przekazie nienawiści. Czy historia musi się powtórzyć, aby Polacy docenili wolność, demokrację i nabrali szacunku do siebie? Nie! Można być dziś mądrym, znając historię, a nie ponownie jej doświadczając.

Komentarze   

 
-1 #1 Jan 2018-10-24 14:18
"...Miejscowość wielkości Wągrowca, na południu Niemiec, : dzieci w przedszkolu świętowały, seniorzy pojechali na wycieczkę, oddano drogę po remoncie, wykonany zostanie nowy wjazd na autostradę itd. Można..." - Absolutnie mozna - ale to sa Niemcy. Tam prezydent podał sie SAM do dymisji gdy padło na niego podejrzenie skopiowania czyjejs pracy naukowej. W Posce za to HGW pod kórej skrzydełkami mafia urzedniczo-mece nasowska przewalała miliardy złotych na szkode miasta jest nietykalna i uwielbiona przez POelektorat, ludzie z wyrokami kandydują do urzedu prezydentów miast i maja poparcie, sedziowie złodziej sa uniewinniani przez kolesiow sędziów i tysiące podobnych spraw, a rząd kóry walczy z mafiami wszelkiego typu jest określny jak faszystowki i "niedemokratycz ny". Taka zasadnicza róznica. Na koniec opis sytuacji w Polsce przez starego Niemca: W Polskim rzadzie macie jednego takiego jest tylko kilku Tusków i ogromna wiekszosc Kaczynskich.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem