środa, 26 czerwca
01:49

Na powstańczo...

W służbach mundurowych trwa proces funkcjonariuszy. Pierwsi o swoje portfele zadbali policjanci, potem o sobie pomyśleli strażacy i pogranicznicy.
Policjanci nie chcą za dużo, żądają 650 zł podwyżki i to, co im zabrano wcześniej. To im się należy! Lecz takiego okrzyku nie wyda była pani premier, ani też obecny minister spraw wewnętrznych i administracji. Może w końcu usłyszą: „To im się należało!”, gdy skutecznym okaże się protest. Nie wolno im strajkować, czyli zaprzestać pracy, ale wolno protestować. Najprostszym sposobem jest niekaranie mandatami, tylko upominanie sprawców wykroczeń, co zresztą zalecają policyjne związki zawodowe. Mniej wpłynie – co prawda – do kasy Skarbu Państwa, ale przez to minister w końcu się może obudzi. Przełożeni jednak wymagają nakładania mandatów, za co funkcjonariusze są premiowani, a zdolniejsi policjanci wpierw pomyślą o swojej kieszeni...
Póki co, nie ma przyzwolenia „naczelnika państwa” na podwyżki, a jest akceptacja rozprawiania się z demonstrantami na ulicach miast. Chłopaki walczą jak lwy i trzymają się płotków, wyławiając „chętnych” do ukarania, przy czym pocą się, bo nikt im nie poda wody. O to też policjanci mają pretensje.
W sierpniu zapowiadany jest strajk włoski, polegający na powolnym, aczkolwiek skrupulatnym wykonywaniu swoich obowiązków. We wrześniu planowany jest zlot policjantów do Warszawy na wielką demonstrację. Ciekawe, kto będzie ich chronił przed atakami młodych nacjonalistów. Może teraz warszawscy demonstranci wystąpią w roli policjantów i zobaczą jaki to miód?
Zasięgnięcie języka na temat protestu na dole, czyli w wągrowieckiej komendzie, okazało się nie takie proste. Pani komendant i powiatowy związkowiec są na urlopach, rzecznik również, a zastępca komendanta odesłał mnie do szefa wojewódzkich związków w Poznaniu. Wszyscy chcieli mi pomóc, nawet policjant, do którego zadzwoniłem na telefon wskazany na stronie internetowej komendy powiatowej. Pod tym telefonem nie zgłosił się jednak związkowiec, lecz funkcjonariusz prewencji... i przeprosił mnie, że to nie jest jego wina, wszak już wcześniej zgłaszał pomyłkę rzecznikowi. Wszystkim policjantom - tak czy owak- dziękuję za okazaną pomoc w pozyskaniu informacji.
***
Kilka terminów rozpoczęcia rozbudowy szpitala już jest poza nami. Ale de facto jaki to był termin, bo podawano różne daty i żadna z nich nie wypaliła? Ostatnią był 1 lipca, jak zapodało starostwo. Wcześniej jednak okazało się, że do rozbudowy swoje trzy grosze dołożył wojewódzki konserwator zabytków. Poszło o windę zewnętrzną na przodzie elewacji i jej kolor. Konserwator musiał to zrobić, bowiem nie pomyślał o tym Zespół Opieki Zdrowotnej jako inwestor, ani też projektant rozbudowy szpitala. Przez to odwlekł się kolejny termin. Ze zgodą na wycinkę drzew spóźnił się też zarząd powiatu, bo z ostatnim wnioskiem do konserwatora wystąpił w lipcu.
Konia z rzędem podaruję temu, kto poda mi dziś termin rozpoczęcia robót budowlanych?
***
Im bliżej centralnych obchodów Święta Niepodległości i setnej rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, tym coraz częściej fetujemy te święta w gminach i powiatach. Świątecznych imprez kulturalnych i  sportowych, wręczania sztandarów, odsłonięć tablic i pomników będzie sporo, aż do czasu kampanii wyborczej, bo wtedy władze lokalne popadną w amok wyborczy i nie będą im w głowie uroczyste obchody.
Obawiam się jednego, a warto aby przed tym „bezeceństwem” zabezpieczył się burmistrz Wągrowca. Otóż zachodzi obawa, że na odsłoniętym pomniku ktoś zawiesi nocną koszulę z napisem „konstytucja”...

Komentarze   

 
+1 #1 Weronika 2018-08-09 19:04
Dobre sobie , komu w końcu zależy na rozbudowie szpitala : staroście czy dyrektorowi ZOZ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem