niedziela, 26 maja
09:27

Trzymają ręce na pulsie...

Bitwy rodziców o catering w przedszkolach wągrowieckich nie jest jeszcze koniec. Wtorkowe spotkanie z producentem i dostawcą posiłków dla przedszkoli skończyło się happy endem, a nawet będzie lepiej niż było, wszak menu ustala kwalifikowany dietetyk. Tak więc soczewica, której dzieci nie cierpią, będzie nadal serwowana. Nie tyle rodzicom chodziło o soczewicę, ile o skiśnięty makaron, który dostarczono do placówek. Rodzice otrzymali przyrzeczenie, że już więcej taka sytuacja nie powtórzy się. Nie byli też zadowoleni, że burmistrz bez ich wiedzy ustalił wsad do kotła na 3 zł, tymczasem oni gotowi byliby płacić jeszcze raz tyle, żeby tylko posiłki było obfite, smaczne i  pożywne. Wygląda na to, że to burmistrz przedobrzył sprawę. Pewno chciał dobrze dla kieszeni rodziców, a wyszło jak wyszło.
Teraz ruch należy do burmistrza. Po ostatnim skandalu miał pretekst do rozwiązania umowy z firmą Gastro, lecz tego nie uczynił, ale mówi o potrzebie powrotu do kuchni. Umowa na catering obowiązuje do końca roku, więc jest sporo czasu na odpowiednie przygotowanie się, chociaż nie bardzo wierzę, że burmistrz porzuci catering, bo to miastu opłaca się – niestety - lecz kosztem dzieci. Burmistrz jednak zaprzecza samemu sobie: z jednej strony krytykuje dotychczasową organizacje posiłków i chciałby wrócić do przedszkolnych jadłodajni, zaś z drugiej - zwala winę na poprzedniego włodarza, twierdząc, że decyzja o likwidacji kuchni była wielkim nieporozumieniem... Uff!
***

Starosta przyjął biskupa i to skąd? To biskup pomocniczy diecezji odesko-symferopolskiej, rezyduje w Symferopolu na Krymie. Wizyta iście na egzotycznym szczeblu.
Kilka lat temu odwiedziłem Krym, jeszcze przed aneksją przez Rosję. Wtedy uczestniczyłem w pomocy warsztatowej dla polonijnych czasopism w południowej Ukrainie. Krym był wówczas ukraiński – muszę to jednak podkreślić. Warto dodać, że w 1954 roku Nikita Chruszczow oddał Krym Ukrainie, zaś Władimir Putin w 2014 roku go odebrał, czyli zaanektował i wcielił do Federacji Rosyjskiej, podobnie jak Hitler uczynił z Austrią.
Z Symferopola marszrutkami (busami) odbywałem podróże po Krymie. Tam gdzie chciałem, tam się zatrzymywał, lecz nie czekał. Tatarski Bakczysaraj, Sewastopol, Ałuszta, Kercz, Jałta, Artek, kąpiel w Morzu Czarnym, statkiem wzdłuż wybrzeża... - niezapomniana uczta podróżnicza, do której wciąż wracam pamięcią. Rozrzewniło mi się dziś na wieść o wizycie biskupa krymskiego w Wągrowcu. Ech, niech tam rządzą Rosjanie, pojechałbym tam jeszcze niejeden raz i uścisnął... ukraińskie dłonie: serdeczne, przyjacielskie, otwarte na Polaków.
***

Ratownicy medyczni wreszcie porozumieli się z dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej. W obecności starosty „wypracowano kompromis, który zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu wągrowieckiego w zakresie ratownictwa medycznego” – brzmi oficjalny komunikat starostwa. Żadnych konkretów w nim nie podano. Ratownicy nie są w ciemię bici, dlatego nie krzyczą: hurrra! Czekają na projekt porozumienia, w którym winni mieć zagwarantowane nowe wynagrodzenia nie niższe od dotychczasowych. Ratownicy trzymają ręce na pulsie. Tak trzymać, panowie!

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem