środa, 18 września
07:38

Też tak macie?

Czy Państwo też tak macie, że jak się zbliżają ferie szkolne, to marzycie o tym, żeby jeszcze trwał? A jak się kończą wakacje, to chcecie, żeby nadal trwały? To dylemat wielu ludzi, którzy maja uczniów i przedszkolaków w domu, a urlop przewidziany o wiele później, niż wakacyjne miesiące. Bo przecież nie cała pracująca Polska może „byczyć się” nad morzem albo zbierać czarne jagody na szczycie Jaworzyny, ujeżdżać wielbłądy w Egipcie czy planować zakupy nieruchomości na wyspach Morza Egejskiego. W mniejszych niż Wągrowiec miastach i wsiach rodzice muszą liczyć się z tym, że samorządowe przedszkola (z reguły jedno u nich) będą miały miesiąc przerwy. Miejsc na półkoloniach organizowanych przez biblioteki i ośrodki kultury nie starcza dla wszystkich. Zarobią natomiast operatorzy sieci komórkowych, bo lukę po planie lekcji zapełnią wszelkie smartfony i inne urządzenia złożone z obudowy, ekranu i wtyczki do ładowarki. Idzie lato!

***
A żeby nie było tylko ładnie, to zewsząd słychać zapowiedzi, że wakacji dla polityków nie będzie, co oznacza pojawianie się w lokalnych społecznościach „białych kołnierzyków”, których właściciele przekonywać będą do jedynie słusznej linii. Leżysz sobie na plaży, a tu pojawia się taki kołnierzyk - bo wybory tuż, tuż - i mówi, że będzie nam lepiej. A ty, smażąc się w słońcu i marząc o jakimś zimnym napoju z wieczornych reklam, doznajesz nagłego olśnienia: tyle lat żyję na tym ziemskim padole i nic nie wiedziałem, co jest dla mnie najlepsze! Już się boję, że kiedy rozsiądę się ze sprzętem wędkarskim na Maciejaku lub na Borowym, czas oczekiwania na to branie dnia zostanie zakłócony wyborczą narracją. Ryby to jednak stwory pożądane - wszak głosu słyszalnego dla nas nie wydają. Cierpią jednak z powodu pływających w wodzie foliówek, plastikowych butelek, pozostawionych przez pseudo wędkarzy, który nareszcie zdobyli się na kupno sprzętu poza tym dostępnym na targowiskach. Najazd moczykijów z Poznania np. na skockie jeziora jest tak intensywny, że zdobycie miejsca do łowienia - szczególnie w weekendy - graniczy z cudem.
Ale wróćmy do olśnienia. Należy spodziewać się większej intensywności niż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. A jeśli jeszcze się okaże, że na listach pojawi się nareszcie przedstawiciel z naszego powiatu, to będzie się działo.
A tymczasem myślimy, jak zagospodarować nasze pociechy, bo ile mogą zjeść lodów, hamburgerów i pizzy i ile razy można odpowiadać na pytanie: mamo, tato, dlaczego wakacje trwają tak krótko?

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem