piątek, 20 września
19:02

Na rybkę

Kto żyw łapał za kije i gnał nad wodę, by zakomunikować rybom w jeziorach, stawach i rzekach, że przynależy się do braci wędkarskiej. Przynależy, czyli opłaciliśmy z zaskórniaków pozwolenia na wędkowanie, tudzież składki członkowskie i opłaty. Ja tam nie wiem, jak było u innych, ale w moim przypadku ryby niezbyt specjalnie przejęły się moją obecnością. No cóż, najważniejsze, że miło spędziłem czas na rozmowach z teściem, tudzież wystraszyliśmy chyba dwóch wędkarzy, którzy raczej wyglądali na takich, co to postanowili pokłusować. Wprawdzie zapowiedzieliśmy w domu, żeby szykowali olej do smażenia i duże patelnie, ale musieliśmy pod koniec naszego wędkowania zakomunikować ponownie, żeby podgrzać goloneczki, bo nieco zgłodnieliśmy. Ot, tak na rybkę.

***
Na rybkę wrzucono też informację, że nauczycielom wybije się strajk z głowy. Tymczasem władza postanowiła złamać opór tych, którzy tę władzę uczyli. Nawet jeśli nauczyciele odejdą na razie z niczym, to i tak wygrali, a władza przegrała, bo opozycja będzie głośno mówić, że da nauczycielom podwyżki. A czy da i ile da - okaże się po październikowych wyborach. Może się okazać, że pusty haczyk może skusić wyłącznie ostatecznie zdesperowanych.

***
Na połowy wyruszyli politycy, którzy będą nas mamić tym, jak będą dbać o interesy Polski w Unii Europejskiej. Już sama taka zapowiedź jest wierutnym kłamstwem, bo w Unii można załatwić cokolwiek dla jednego kraju tylko wtedy, gdy uzyska się zgodę innych - też obiecujących w swoich krajach. Do załatwienia czegoś na lata trzeba znaleźć sojuszników, którzy nic, albo niewiele stracą na popieraniu naszych dążeń. A z tym jest coraz gorzej, bo brniemy w jakiś ślepy zaułek, na końcu którego chyba widnieje napis: „jesteś na prowincji”. Polski lud boży niewiele rozumie z tego, co się dzieje w Brukseli i w Strasburgu i często nie chce wiedzieć, bo otrzymuje nachalny przekaz z mediów pokazujący Unię jako samo zło. Unia będzie tylko wtedy dobra, jak da stówkę na wieprzka i „pincet” na rogaciznę.
Proponuję zatem lubującym się w łowieniu w mętnej wodzie, żeby nabrali odwagi i spróbowali pokrzyczeć na Unię nie po odejściu od okienka kasowego w Brukseli, ale np. na wągrowieckim Rynku, albo w Gołańczy i Skokach - też na rynku. Ciekawe, czy w odwecie polecą pomidory, pasztety, czy też przeterminowane śledzie?

Komentarze   

 
0 #3 onojediwe 2019-05-11 08:33
Amoxicillin: http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ Buy Amoxicillin Online qtc.wils.gloswa growiecki.pl.qq c.la http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #2 let 2019-04-24 21:49
Janowy, a czy Twoja ekipa już zawiadomiła Unię?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #1 Janko 2019-04-24 20:27
"...Unia będzie tylko wtedy dobra, jak da stówkę na wieprzka i „pincet” na rogaciznę...." - w końcu pierwszy redaktor który zrozumiał, skąd idzie kasa na krówkę i swinke. Bo okazało się, ze wśród "elit" nauczycielskich istnieje przeswiadczenie , ze to z budżetu Polski, o zgrozo!
Nadmieniłbym jeszcze, ze takie programy już sa od kilku lat w Rumuni czy Finlandi na ten przykład, a rzad PO, ten kóry takie miał niby super stosunki w UE, odlał sie na temat i Polskich rolników totalnie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem