środa, 19 czerwca
17:52

Z kością i bez

Środa. Piękna słoneczna pogoda i... Dzień Kotleta Schabowego. Produkt strategiczny, świadczący o naszej tożsamości narodowej i temat wielu towarzyskich rozmów przy każdej okazji. jedni wola bez kości rozbitego do rozmiaru dużego talerza, inni z kostką. W Dniu Kotleta Schabowego dotarła do mnie wypowiedź pani wicepremier, która poinformowała na antenie radia, że minister od policji gotowy jest im nieba przychylić. Kotlet na cały talerz. Tymczasem w kraju policjanci w dwuszeregu lub nie stawiają się w poradniach lekarza rodzinnego i potem wędrują na L4. Jak tak dalej pójdzie to wkrótce ruchem na skrzyżowaniu będzie kierował komendant główny albo minister.
Schabowych z kostką więcej jakoś. Żeby wyborcy nie zapomnieli na kogo głosowali, albo żeby wiedzieli, na kogo nie głosowali, gdy na kogoś głosowali, liderzy partii wszelakich ogłosili w mediach, że właśnie wygrali. PiS, PO, PSL, SLD, itp. - wszyscy na plusie. U nas też, chociaż trudno nawet z lupą znaleźć reprezentantów poszczególnych sztandarów. Dodatkowo wygrali: Wełna Skoki, Zamek Gołańcz, Unia Wapno, Sokoły z Damasławka i Mieściska, szczypiorniści Nielby. Znalazłem jednak tych, którzy przegrali. Okazali się nimi kopacze nożnej z Nielby i...ja, bo zaryzykowałem i na „chybił trafił” opłaciłem podatek od marzeń w kolekturze. I tyle mojego, że opłaciłem. A co, pomarzyć już zakazano?
Kiedy piszę te słowa nie wiadomo jeszcze jak świętować będziemy szczególne stulecie niepodległej. Wiadomo jednak, że mezalianse popełniane przez polityków zakończą się prawdopodobnie ich rejteradą przed „rozentuzjazmowanym tłumem” z lekko wyciągniętą ręką ku górze. Wygląda na to, ze gromkie wzywanie do jedności w tym dniu są tyle warte, co dokładnie obgryziona kostka ze schabowego. Wielcy tego świata szerokim łukiem ominą pałace władzy, a sami władcy pałaców też wybierają się w rejony, skąd Warszawę kiepsko widać. Poznań zachowa twarz, bo Poznań wyrasta na centrum ważnych wydarzeń.
Jest mi zwyczajnie przykro i jest mi wstyd z tego powodu, że znowu schowamy się w szkolnych i sportowych salach oraz w kościołach, by tam prawić o niepodległości, a potem rozejdziemy się szybko do domów i słychać będzie już tylko walenie młotka do rozbijania kotletów. Wszak to niedziela. A, i o rosole nie zapomnijmy...
Chciałoby się spotkać ze znajomymi i nieznajomymi, przyjaciółmi i tymi z drugiej strony myślenia. Podobno to nic trudnego, ale gdzie ich spotkać? W kuchni?

Komentarze   

 
-1 #3 Jan 2018-11-08 08:01
Cytuję terra:
Jan, jesteś już nudny.nudna z tym umiłowaniem Prezesa...

No zobacz - to nie ja a ty prezesa wymieniłaś. Masz jakąś obsesje na jego punkcie jak Pan redaktor czy Lis?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #2 terra 2018-11-07 23:36
Jan, jesteś już nudny.nudna z tym umiłowaniem Prezesa...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #1 Jan 2018-11-07 14:58
"... Wygląda na to, ze gromkie wzywanie do jedności w tym dniu są tyle warte, co dokładnie obgryziona kostka ze schabowego..." - Dokładnie. Szmaciarze z Koalicji Obywatelskiej są gotowi sprzedaz soeje matki aby tylko nie zgodzic sie z PIS. Własnie HGW od "reprywatyzacji XXI wieku" zakazała marszu niepodległości w kurniku warszafce. To samo aparatczyk PO we Wrocławiu. Bo idący moga nieść Polskie flagi i spiewać piesni które nie do koca moga podobać się włodarzom w UE. A ponadto mogą mieć w oczach nienawiść! Nie to co baby z czarnymi parasolkami albo parady odmiencow. Nie, nie! Przeciez tam w ich oczach to sama miłość jest widoczna. Szczzegołnie do katoliików i kościoła. To jest własnie wolność słowa made by PO czy totalną opozycję. Pamietam, ze niedawno chyba w Lublinie byly zakusy na zakaz marszu równości ze wzgledów bezpieczeństwa - oPOzycja mało się nie POsrała od kwiku protestu i w koncu do marszu doszło. Jak to jest teraz gdy mamy o wiele większe świeto?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem