czwartek, 25 kwietnia
03:55

Na zielonym łanie

Jeden mój znajomek, co to ostatnio pobiegł do sklepu, kiedy mu szefową zwolnili, powiedział mi, że coś zbyt delikatnie obchodzę się z tymi, co wprowadzają zamęt. Pomyślałem sobie: pewnie chłop ma rację, bo aż mi się nie chce już pastwić się nad formacjami, które i tak same obkładają się po buzi. Jednak w ostatnich dniach zdarzyło się wiele spraw, które będą miały wpływ na nasze życie już w niedalekich czasach, a o których nie jesteśmy wystarczająco informowani. Kto tankuje na bieżąco samochód wie, że na stacjach Orlenu i Lotos paliwo będzie prawdopodobnie „dotowane” przez właśnie te spółki Skarbu Państwa, żeby wiara nie pomyślała, iż wykonawca woli suwerena (?) drąży im niepotrzebnie kieszenie, kiedy ropa na świecie drożeje, a u nas ceny bez zmian albo w dół. Takie praktyki robił Orlen za poprzedniej koalicji PO-PSL.
Podobno też nikt głośno do wyborów nie mówi o uwolnieniu cen energii elektrycznej, ale przymiarki gotowe i nasze rachunki - prędzej czy później - pójdą w górę. Na horyzoncie jednak i te samorządowe, i te za rok parlamentarne wybory i po co ryzykować gniew ludu. Już w tym miesiącu w ośrodkach pomocy społecznej pojawiły się decyzje, że sztandarowy program Rodzina 500 plus będzie wypłacany nie każdego 15 dnia miesiąca, ale na koniec miesiąca. Ciekawe, czy winę za to zrzuci się na samorządy, które przecież wypłacają nie z własnych środków, ale przelanych rządowych? Jednak rząd daleko, premier jeździ z miejsca na miejsce i nie ma czasu na pierdoły. A wójt i burmistrz pod ręką i można na nich coś tam pozawieszać.
***
W walce z PSL-em o rząd dusz na wsi obecna władza szermuje wzniosłymi hasłami, a jeden z rolników powiedział mi, że ma je w nosie, bo nie dostał jeszcze odszkodowania za wypalone słońcem i suszą zboże, którego zebrał spokojnie o 1/3 mniej. Wygląda na to, że ludowcy osiągną satysfakcjonujący ich wynik w wyborach samorządowych i będą się mobilizować, żeby pseudofachowcy obecnej władzy nie maltretowali rolników po wyborach parlamentarnych. PSL nie był wolny od błędów, kiedy uczestniczył w sprawowaniu władzy, ale nigdy nie uzyskał tak wysokiego stopnia niezadowolenia rolników, jak sobie to zafundowała obecna ekipa rządząca. Fachowców od rolnictwa nie ma Koalicja Obywatelska, bo nigdy nie znalazła czasu na pogłębioną analizę relacji środowisk życia i pracy i nigdy też nie zapomni, że: „jestem z miasta...” Ludowcy spokojnie czekają na rozwój wypadków.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem