czwartek, 25 kwietnia
04:38

Wspólnota...

Tyle słów o niej wypowiedziano i tyle razy skłamano. Słowo „wspólnota” traktowane jest na zasadzie: wspólnota tak, ale na naszych warunkach. Ponieważ gorączka przedwyborcza się podnosi, to słowo „wspólnota” nie schodzi z ust polityków. Nawet podczas poniedziałkowej debaty kandydatów na burmistrza Wągrowca wyglądało na to, że kandydaci - kontrkandydaci miłują się nawzajem i tylko czekałem, aż w tercecie krzykną: wspólnota! Wprawdzie nic takiego się nie stało, ale nie doszło do żadnych szczególnie dokuczliwych pytań i polemik. Wspólnotę za to dało się wyczuć w sobotę na skockim rynku. Prawda jest taka, że rynek służy do tej pory głównie za parking samochodowy i chyba już zdążył zapomnieć, co to znaczy: tętnić życiem. Wprawdzie startują tu lub kończą bieg uczestnicy półmaratonu lub Biegu Podkowy, ale nie to ma być celem samym w sobie. W sobotę tańczono staropolskiego poloneza, grały orkiestry i śpiewały chóry, wokół głównego placu stało mnóstwo ludzi. Spontaniczna inicjatywa kilku ludzi spowodowała, że inni przyłączyli się i wypaliło. Byli nawet konkurenci do różnych urzędów i funkcji. Trochę się rozstawili w nieco oddalonych od siebie miejscach, co szybko zostało zauważone. A gdyby poszli np. para za parą, to by było wydarzenie. Pewnie tylko w bajkach i baśniach zdarza się, że kończą się zawsze happy endem, a na koniec nawet burzliwych wydarzeń świeci słońce i wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Niemniej wiele osób miało łzy wzruszenia w oczach, kiedy trzy pokolenia tańczyły poloneza, a niektórzy nawet zadali sobie trud zdobycia historycznych strojów.Rynek może żyć, kiedy będą tam ludzie, a ludzie pokazali, że chcą być ze sobą, nawet wtedy, gdy nie mogą siebie ścierpieć. Chwała Iwonie, Dorocie, Adamowi, Krzysztofowi, Mieciowi, Wiesławowi i wielu innym za to, że rozumieją, po co są.
***
Z obrzydzeniem przeczytałem wpis stałego „komentatora” naszych treści. Tym razem okazało się, że wadzą mu kobiety. I pewnie na tym powinienem skończyć. Dodam jednak, że ludzie prędzej czy później odrzucą daleko za siebie taką retorykę, bo jest ona brzydką przypadłością debaty, w tym tej publicznej. Odrzucą wraz z jej konstruktorami. I to prędzej niż później.

Komentarze   

 
-2 #5 Jan 2018-10-08 17:03
Cytuję Krzja:
To nie do końca prawda,że nie poucza innych , jak żyć w tygodniku w Sieci ukazywały się "światłe" porady życiowe Pani Marty K. I jeszcze jedno to nie są "jakieś tam błędy", które zdarza się na co dzień każdemu popełniać.

W lisowskim "natemat" :MK twierdzi,
"...że część naszego społeczeństwa nie jest świadoma istnienia pewnych podstawowych reguł albo całkowicie je lekceważy, pojawiając się na ulicach, w sklepach i w restauracjach w strojach kąpielowych, prezentując nieubrane torsy i brzuchy" ...". Czy o cos innego (masturbacj)? Mozesz naprowadzić ...? Bo ja może staromodny jestem, ale musze sie z nia tutaj zgodzic - jakąś koszuleczke wypadałoby załozyc gdy sie idzie do restauracji ?
Błędy MK ?37% nowych małżeństw w Polsce rozwiodło się. Przeciez to standard dziś ...Ale finalnie wychowuje trójke dzieci (szacunek!),ma rodzinę i tym ostatnio żyje. Widząc te ciągłe ataki "liberalnych" mediów skierowanych na nią to emocjonalnie jest bardzo silna.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #4 Krzja 2018-10-08 09:28
Cytuję Jan:
Absolutnie swieta nie jest ale nie próbuje pouczać innych jak zyć i nie ma pretencsji do całego świata, ze sie facetem nie urodziła. Jest po prostu o klasę madrzejsza (MK - adwokat, Kayah - bez matury nawet) co od razu widać w sposobie podejscia do zycia. Takie własnie dziewczyny i kobiety szanuje - pomimo, ze jakies tam błędy zyciowe popełniły (ale kto ich nie robi) ciesza się rodzina i dziećmi bez nieustannych pretencji do tych "szowinistycznych swin" jakimi sa męzczyzni. czego tutaj nie rozumiesz?

To nie do końca prawda,że nie poucza innych , jak żyć w tygodniku w Sieci ukazywały się "światłe" porady życiowe Pani Marty K. I jeszcze jedno to nie są "jakieś tam błędy", które zdarza się na co dzień każdemu popełniać.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #3 Jan 2018-10-07 13:21
Cytuję Krzja:
"roszczeniowych bab, najczęściej po kilku rozwodach i przjsciach i z nadmiarem pieniędzy, które do konca nie wiedza czego chcą nie szanuje w ogole. Czuje do nich obrzydzenie."
Cóż za podły atak na Maturę bratanicę Jarosława

Absolutnie swieta nie jest ale nie próbuje pouczać innych jak zyć i nie ma pretencsji do całego świata, ze sie facetem nie urodziła. Jest po prostu o klasę madrzejsza (MK - adwokat, Kayah - bez matury nawet) co od razu widać w sposobie podejscia do zycia. Takie własnie dziewczyny i kobiety szanuje - pomimo, ze jakies tam błędy zyciowe popełniły (ale kto ich nie robi) ciesza się rodzina i dziećmi bez nieustannych pretencji do tych "szowinistyczny ch swin" jakimi sa męzczyzni. czego tutaj nie rozumiesz?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #2 Krzja 2018-10-07 09:18
"roszczeniowych bab, najczęściej po kilku rozwodach i przjsciach i z nadmiarem pieniędzy, które do konca nie wiedza czego chcą nie szanuje w ogole. Czuje do nich obrzydzenie."
Cóż za podły atak na Maturę bratanicę Jarosława
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #1 Jan 2018-10-04 07:31
"... Tym razem okazało się, że wadzą mu kobiety..." - panie redaktorze, prosze nie wciskać mi słów których nie napisąłem. Znów LIs z pana wychodzi ... Juz kiedys napisalem o kobietach prawdziwych, matkach, dziewczynach które sa miłe, które znajatrud dnia codziennego i jednoczesnie szanuja to co maja. One własnie są tym światłem dla nas facetów. Na całe szczęście, takich jest 95% co najmniej i takie kobiety absolutnie szanuję i uwielbiam. Nie ma natomiast we mnie szacunku dla "kobiety" typu celebrytka czy artystka wrzeszcząca na wiecu za prawem do zabijania swego dziecka i adoptowania takich przez "pary", czy drąca mordę za konstytucją (o kórej ma zerowe pojecie bo)bo ktos ja nakręcił przeciwko rządowi. Tych roszczeniowych bab, najczęściej po kilku rozwodach i przjsciach i z nadmiarem pieniędzy, które do konca nie wiedza czego chcą nie szanuje w ogole. Czuje do nich obrzydzenie. Przyznaje sie do tego i pytam - wolno mi miec takie zdaneie czy nie?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem