środa, 27 marca
02:19

Pałka i marchewka

Kierowcy i piesi odetchnęli, a budżet państwa robi bokami. To wynik akcji protestacyjnej policjantów. Z mojego tarasu codziennie prawie miałem ustalony widok: wągrowiecka drogówka karała niesfornych pieszych wędrujących jak popadnie przez ulicę, tudzież słyszałem krótkotrwały sygnał dźwiękowy sygnalizujący kierowcy, żeby zjechał na pobocze, bo zaraz będzie poddany kontroli bądź to trzeźwości, bądź stanu technicznego pojazdu i dokumentów. Teraz jak nożem uciął. Nie ma co się dziwić determinacji policji. W ostatnim czasie zbiera niepochlebne opinie, ponieważ jest wykorzystywana przez polityków do łamania prawa. Wystawiane mandaty łatały nieźle dziurę w budżecie, a choć policja oficjalnie zaprzeczała, to musiała realizować zalecenia zwierzchnictwa. W komendzie powiatowej też rozliczano funkcjonariuszy z ilości wystawianych mandatów, co powodowało wewnętrzne napięcia. Starosta Kranc podczas podsumowania roku pracy policji zwracał uwagę na fakt, że pouczenia też są formą kary i mają swoje wychowawcze i edukacyjne zastosowania.

W magazynach zalega ponad 400 tysięcy bloczków mandatów starego wzoru, które 6 września stracą ważność. Aż strach pomyśleć, jeśli policja dostanie polecenie wykorzystania ich w terminie.
Do akcji protestacyjnej szykują się też przedstawiciele innych służb mundurowych. Resort spraw wewnętrznych tłumaczy się zaniedbaniami poprzedników (wina Tuska) i usilnymi staraniami obecnego kierownictwa (to już nie wina Tuska).
A póki co cwaniaczki różnej maści korzystają z postanowień policjantów i „palą gumy” na asfalcie. To też widzę z poziomu swojego tarasu. No cóż, kiedy wraca się z podlewania kalafiorów w Niemczech na „landy”, to można poszpanować.

***
Codziennie media podają komunikaty o kolejnych utonięciach. Na szczęście nie doszło do takowych na naszym terenie. I niech tak pozostanie.
***
Kolejne starsze osoby zostały na terenie kraju ograbione metodą „na wnuczka”. I to na grube tysiące. Proponuję, aby księża wykorzystali ambony do przestrzegania przed takimi pułapkami, zanim zapędzą się w kozi róg przed zbliżającymi się wyborami. A jak nie dociera do nich nic, to niech chociaż posłuchają raz jeszcze słów prymasa Polski.

Komentarze   

 
-1 #2 Jan 2018-08-13 06:34
Cytuję Jan:
"...W ostatnim czasie zbiera niepochlebne opinie, ponieważ jest wykorzystywana przez polityków do łamania prawa...."???! Jakies informacje z Marsa czy Jamajki "prezydenta" platormy, Komórkowskiego, znów pan redaktor zaczerpnął?
Proponuje obejrzec to dla ochłody głowy:
https://www.youtube.com/watch?v=IjlmgQhcUuQ

A tutaj jeszcze lepsze - ta policja jest k...sko cierpliwa, nie uwaza pan ?
https://www.youtube.com/watch?v=qo2LJRwpj3g
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #1 Jan 2018-08-11 20:51
"...W ostatnim czasie zbiera niepochlebne opinie, ponieważ jest wykorzystywana przez polityków do łamania prawa...."???! Jakies informacje z Marsa czy Jamajki "prezydenta" platormy, Komórkowskiego, znów pan redaktor zaczerpnął?
Proponuje obejrzec to dla ochłody głowy:
https://www.youtube.com/watch?v=IjlmgQhcUuQ
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem