środa, 17 lipca
00:44

Panie dziejku

Chodzę i zachodzę w głowę, kiedy to ryby doniosą na mnie, że po zerwaniu zestawu o leżący na dnie jeziora konar po cichu zakląłem. Ostatnio znany Polak, Jerzy Owsiak, dostał wezwanie do sądu, ponieważ anonimowy Polak doniósł na policję, że podczas spotkania autorskiego swojej książki zacytował jakiś fragment wspomnień i użył słowa na literę k, a nie było to słowo: księżniczka. Za ten czyn w miejscu publicznym grozi grzywna, a nawet pozbawienie wolności. Jak to dobrze, że wokół mnie na pomostach nie było nikogo. Jednakże codziennie, ze swojego tarasu słyszę powszechne używanie powszechnie uważanych za obraźliwe słów, które powinny doprowadzić wielu mieszkańców Skoków i przyjezdnych przed oblicze Temidy. Ciekawe, ile takich donosów w tej i podobnej sprawie zalega w szufladach miejscowego komisariatu policji i kiedy przyjdzie dyspozycja, żeby uruchomić działania? Przykład Owsiaka pokazuje, że zadziałało coś na wyraźną potrzebę i tym sposobem Jerzy Owsiak ma gorzej od statystycznego obywatela np. powiatu wągrowieckiego, który w przypadku nadużywania słów powinien skisnąć w pierdlu. Jednakże statystyczny obywatel np. powiatu wągrowieckiego ma też gorzej, bo po zatarganiu Jerzego Owsiaka przed oblicze wrocławskiej Temidy wzrośnie jego popularność i skończy się tym, że do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi więcej kasy, a statystyczny obywatel powiatu zmuszony będzie do użycia słów powszechnie uważanych z powodu brakujących groszy do browara.
***
Statystyki są nieubłagane. Mimo nawoływań z ław rządu młodzież wybiera przede wszystkim naukę w liceach ogólnokształcących, a na listach techników i szkół branżowych hula wiatr. A tak miało być pięknie. Widać jednak, że klepanie języków polityków to jedno, a życie to drugie. Wykonawczynie woli prezesa w kwestii oświaty raczej już się tłumaczyć z tego nie będą, bo - jak głoszą jaskółki - wybierają się wkrótce do znienawidzonej Brukseli, świadczyć o jakości tej cząstki unijnego parlamentu wspólnie z obecnym marszałkiem Sejmu. Tak więc wizyty u fryzjera pani minister będą zamawiane za euro, no chyba że wpadać będzie na uczesanie do kraju. W kwestii oświaty usłyszałem ostatnio na spotkaniu na terenie powiatu, powtarzane jak mantra, że reforma była dobrze przygotowana. W kwestii ewakuacji do Brukseli prawdę poznaliśmy: „im się po prostu to należało”.

Komentarze   

 
-1 #1 Jan 2018-07-25 06:06
"...Jerzy Owsiak, dostał wezwanie do sądu, ponieważ anonimowy Polak doniósł na policję, że podczas spotkania autorskiego swojej książki zacytował jakiś fragment wspomnień i użył słowa na literę k, a nie było to słowo: księżniczka. ..." - Panie redaktorze - to jest juz recydywa - miszcz owsik uzywa jezyka zula codziennie i daje wzorcowy przykład dla młodzieży ogłupionej jego hasełkami ... Słyszał pan cos jak posypał słowami na k i ch podczas zakończenia spędu woodstockowoego w zeszłym roku? Nie chce mi sie wierzyć, ze nie słyszał pan a filmiki gdzie klaun wosik klnie publicznie leżą wszędzie. Chyba, ze to jest taki standard ustalony przez politykw PO podczas posiłków w restauracjach i tak ma byc. A to wtedy przeprazszam. Co do szkół - w dziwnym srodowisku Pan miekszka - wokół mnie pójscie dziś do liceum ogólnokształcąc ego to wstyd (takich taki owsik ogłupia jak chce) a technika techniczne to najczęstszy kierunek nauki po gimnazjum.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem