środa, 17 lipca
00:24

Dwa bieguny

Wielkopolska nie ma szczęścia do rządowych posad i tak było od lat, bez względu na ustrój i ekipę rządzącą. Resortem rolnictwa kierował kiedyś minister Wojtecki, wągrowczanin, którego do dziś z sentymentem wspominają mieszkańcy wsi. Był też ministrem Stanisław Kalemba, który skutecznie w Brukseli negocjował pieniądze dla polskich rolników. A potem już rolnictwem zajmowali się ministrowie od rozdrobnionej gospodarki. Dobra zmiana powołała z naszego okręgu wyborczego ministra finansów - Pawła Szałamachę, ale szybko musiał ustąpić miejsca ludziom późniejszego premiera Morawieckiego. Pojawiła się za to na świeczniku Julia Przyłębska, którą partia nazywa prezesem Trybunału Konstytucyjnego. I właśnie spłaciła dług wdzięczności, bo wyznaczeni przez nią sędziowie orzekli właśnie, że można było ułaskawić szefa służb specjalnych, pomimo tego, że nie ciążył na nim prawomocny wyrok. Sędzia Przyłębska odkłada do tzw. zamrażarki sprawy, które są niewygodne dla mianującej ją partii, a jak ma zapewnić poklask dla bezprawnych decyzji tejże partii, to wyznacza do orzekania pewnych - jak dawniej mawiano - towarzyszy. W ten sposób orzecznictwo sądów przywrócono ludziom - tyle że swoim. Od wtorku już wiadomo, że kolejny Wielkopolanin trafi na świecznik, a mianowicie Filip Rdesiński, były już prezes Radia Poznań, wcześniej noszącego nazwę Radia Merkury. Pan redaktor zamienił nazwę radia, a teraz stołek prezesa radia na stołek prezesa Polskiej Fundacji Narodowej. Tak, tak, tej samej, która za pieniądze Polaków realizowała partyjną kampanię PiS przeciwko sądownictwu, a potem za grube miliony chciała dać Mateuszowi Kusznierewiczowi opłynąć świat z okazji stu-lecia odzyskania niepodległości. Ale nie dała. Fundacja ma zamożnych donatorów, bo spółki Skarbu Państwa, na czele których stoją oddani „towarzysze” i zrzucają się na fundację setkami milionów.

***
W Kościele idzie nowe. Znamienny jest wywiad abp. seniora Henryka Muszyńskiego, który daje wyraźny sygnał księżom i katechetom, że Kościół nie zyskuje wysługując się partii rządzącej i to wysługiwanie się nie jest jego zadaniem. Obecny prymas abp Wojciech Polak, abp. Grzegorz Ryś czy mianowany ostatnio przez papieża kardynał Konrad Krajewski są widoczną przeciwwagą dla obecnego metropolity krakowskiego czy gdańskiego.

Komentarze   

 
0 #3 Stanisław 2018-07-19 12:08
Cytuję Jan:
Znów minusik od moderatorka GW? Smutno. A taki temacik z wczoraj np. poslanka Platformy Nowoczesnej, slynna turystka z Madery, Szmidt, wwozi na teren sejmu RP dwie osoby w bagazniku (nie majace prawa wejscia). I co pan na to?

Cóż pana dziwi? dla ludzi pokroju redaktora F.S. istnieją dwa bieguny - prawo (np. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ), które jest złem i bezprawie (np. łamanie zakazów, przewożenie ludzi w bagażnikach, kładzenie się na jezdni itp.), które jest dobrem. Nazywa się to nieraz chorobą dwubiegunową. Podobnie z ich stosunkiem do Kościoła. Jeśli jest on wierny Dekalogowi i Ewangelii, to jest zły, jeżeli zgodziłby się na mordowanie dzieci i poparł rozbijanie małżeństw - byłby dobry.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-6 #2 Jan 2018-07-19 08:52
Znów minusik od moderatorka GW? Smutno. A taki temacik z wczoraj np. poslanka Platformy Nowoczesnej, slynna turystka z Madery, Szmidt, wwozi na teren sejmu RP dwie osoby w bagazniku (nie majace prawa wejscia). I co pan na to?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-7 #1 Jan 2018-07-19 03:04
Jak zawsze, Przyłebska zła, PIS zły ... a ja tylko czekam czy kiedykolwiek Pan redaktor wspomni np. o chamskich odzywkach i zeznaniach "miszcza" Rostowskiego z PO podczas komisji do sprawy afery Amber Gold, o pijanym w sztok Junckerze na szczycie NATO podpieranym przez tuska - głownych "autorytetach moralnych w UE dla polskiej oPOzycji, o napadzie na Kornela Morawicekigo i setkach innych, istotnych spraw. Bo do tej pory to Lis i lis tylko jest powielany
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem