niedziela, 26 maja
09:02

Balonik

SzklennikSzklennik

W balonik pod nazwą „będziemy mistrzami świata” dmuchali prawie wszyscy, a ktoś, kto wątpił w nasze mistrzostwo, uważany był za co najmniej dziwaka, o ile nie zaś prawie za innowiercę. Chciałem naszego sukcesu, bo oznaczał on prestiż dla Polski, lepsze oferty dla naszych piłkarzy, ale my pojechaliśmy na mistrzostwa, a reszta drużyn grała na tych mistrzostwach. Co za pech – świat piłkarski nie chciał dostosować się do naszego stylu gry. Upadł z hukiem mit trenera Nawałki, który po porażce z Kolumbią próbował jeszcze coś tam mówić o tym, że taki jest sport. O dziwo, nasz upadek przyjąłem ze spokojem, podobnie jak wielu. Mamy gorszy czas. Pal licho, że olewają nasze muzyczne produkcje na festiwalu Eurowizji, pal licho, że prawdopodobnie dostaniemy baty w próbach przebicia się do piłkarskiej Ligi Europy i Ligi Mistrzów. Ale nie pal licho nadwyrężone pozytywne emocje kibiców: od dzieci po bardzo dorosłych. Z nazwiskami których piłkarzy będą nosić koszulki najmłodsi adepci futbolu? Prawda jest też taka, że zawiedli inni ich idole (Messi), ale oni chcą czuć napęd od swoich, rodzimych. Teraz zagramy o honor z walecznymi Japończykami, którzy w spotkaniu z Senegalem pokazali samurajski charakter i aż strach się bać o wynik. Wracamy do domu. Razem z Marokiem, Panamą, Tunezją, może Argentyną. Ale to żadna pociecha.
***
W Polskę ruszyły zastępy polityków, posłów, ministrów, by tłumaczyć Polakom, że oto stał się cud. Takie spotkanie miało miejsce i na terenie naszego powiatu. O dziwo, prawie pozbawione było dużego ładunku jadu i dzielenia Polaków. Szkoda tylko, że nie dane było zadać wszystkich pytań, a scenariusz spotkania był pod pełną kontrolą. Tłumów nie było, ale też zebrani mieli nie zawsze łatwe pytania do gości. Niektórzy z obecnych, pytając, wyraźnie dawali politykom do zrozumienia, że pominęli przy podejmowaniu decyzji niezwykle istotne problemy społeczne. Odpowiedź: „nie jest to jeszcze możliwe, pracujemy nad tym” chyba nie wszystkich zadowoliła, ale posłowie z ulgą przyjęli komunikat, że spotkanie się kończy, bo kto wie, jak dalej potoczyłaby się dyskusja. Były nie zawsze obiektywne i sprawiedliwe słowa o poprzednikach, wielkie słowa o sobie samych, a zabrakło prostej rzeczy, która nie dzieliłaby i tak rozerwanych rodaków. Bo warto czasami powiedzieć: oni się też starali, ale nam to wychodzi lepiej. Ale po co? Lepiej na odlew. Pamiętać należy, że żadna władza nie jest wieczna.

 

Komentarze   

 
+1 #3 Jan 2018-07-02 20:18
Cytuję Jan:
Lepiej wychodzi przewalać publiczne środki na biznesy toruńskie, rżnięcie drzew bez opamiętania, itp....

Na itp sie kończy bo nic więcej nie ma do wymienienia. Ja tylko przypomnę - rżniecie drzew bez opamietania odbywało sie przez róznych cwaniaków i developerów powiązanych ściśle z PO. Podac przykłady? Sam pomysl był znakomity - usunąć biurokratyczna bzdurę która w 99% była martwa. Publiczne środki na biznesy toruńskie sa o wiele lepsze niz publiczne śodki na "reprywatyzacje " warszafki, robienie lodów i interesów przez Mirów Rychów i Kulczyków. A to, ze wychodzi lepiej, ze złodzieje wyja pod niebiosy bo im kary podniesiono, że zlikwidowano premie dla rzadu i obcieto pensje, że Polskie rodziny dostały wsparcie w postaci 500+ (idzie 300+ dla dzieci), że w końcu ktos sie bierzez za mafie prawniczo-sądow niczą w tym kraju to jest niezaprzeczalny fakt. I oby tak dalej a zarzuty wobec tego rządu są tak lipne, że pozostaje tylko sie modlic aby takie pozostały.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #2 Jan 2018-06-29 18:51
Cytuję Stanisław:
Z uznaniem przyjmuję fakt, iż dostrzegł Pan wreszcie, że obecnej władzy "wychodzi lepiej" niż poprzedniej ekipie.

Lepiej wychodzi przewalać publiczne środki na biznesy toruńskie, rżnięcie drzew bez opamiętania, itp....
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #1 Stanisław 2018-06-28 11:15
Z uznaniem przyjmuję fakt, iż dostrzegł Pan wreszcie, że obecnej władzy "wychodzi lepiej" niż poprzedniej ekipie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem