glos wagrowiecki NET 

 
 

poniedz., 21 stycznia
19:50

Dobra duszyczka

Mam na uwadze młodą wolontariuszkę Monikę Cyranek, która od urodzenia jest chora na „Zespół Marfana”. Objawy tej choroby to: zwichnięcie stawów biodrowych, skrzywienie kręgosłupa, choroba tkanki łącznej, wada wzroku, wada serca.
W wieku dziewięciu lat przeszła operację na kręgosłup, a w wieku siedemnastu lat operację miała na otwartym sercu. W tym wieku lekarze oświadczyli, że życie Moniki się kończy, że to ostatnia jej noc. Przeżyła i obudziła się, ale nad ranem trafiła na OIOM, gdzie przeżyła śmierć kliniczną. Dziś mówi, że cieszy się życiem po raz drugi, ale to nie wszystko co Monika przeżyła.
Jechali do domu od rodziny, gdy nagle w ich auto uderzył samochód tak, że Moniki implant w kręgosłupie pękł i do dzisiaj tak żyje i chodzi jak z bombą. Implant musiałby być usunięty, ale to jest niemożliwe, bo ma za słabe serce.
Niepełnosprawni to nie znaczy gorsi, pamiętajcie o tym. Stale powtarzam: życie jest walką, a ona walczy i nigdy się nie podda.
Monika 20 sierpnia 2011 r. założyła na portalu społecznościowym „Nasza klasa” grupę „Niepełnosprawni sa wśród nas”. Grupa ta istnieje do dzisiaj. Rok temu pod tą samą nazwą założyła grupę na Facebooku, żeby pokazać, że nie można się wstydzić swojej niepełnosprawności. Codziennie Monika wkleja na grupę apele pomocowe „warto pomagać i dzielić się dobrem”. odkąd dostała drugie życie, pomoc innym jest dla niej misją jaką dostała od Boga.
Nieraz jej mówią „po co robisz to wszystko?”, a ona odpowiada „Chcę jak najlepiej potrafię pomagać, bo tak trzeba”. Wie co robi, to ma sens.
Monika pomaga innym niepełnosprawnym, czyni dobro, nie spodziewa się nic w zamian. To jest to co może dać drugiemu człowiekowi. To co Monika przeszła w swoim życiu z tą chorobą nieuleczalną do dzisiaj, jest niepełnosprawną wolontariuszką nadal pomagającą jest najlepszym przykładem, że zasługuje na miano Wolontariusza Roku 2014 i kryształowe serce.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem