glos wagrowiecki NET 

 
 

poniedz., 21 stycznia
19:48

Zlikwidują bibliotekę?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
5 listopada w Żabiczynie odbyło się spotkanie przedwyborcze z kandydatem na wójta oraz panią sołtys, kandydatką na radną, a także reprezentantem SLD do rady powiatu. Jednym z ważniejszych celów, jaki został przedstawiony na przyszłą kadencję, jest likwidacja biblioteki w Żabiczynie.

Warto nadmienić, że jest ona jedną z dwóch ostatnich funkcjonujących w gminie. Czy takie działanie ma mieć pozytywny wpływ na rozwój kultury i zwiększenie czytelnictwa.

Żabiczyn jest trzecią wioską pod względem liczby mieszkańców w gminie Mieścisko, w związku z tym czytelników nie brakuje.
Główną inicjatywę likwidacji podjęła pani sołtys (trzecia supersołtys roku) we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich (trzecia supergospodyni), z aprobatą wójta.
W KGW są w większości rozsądne panie, ale i one są manipulowane i, niestety, podobno popierają „ambitne” plany pani sołtys. Po przedstawieniu swoich planów nie ujawniono, co jest głównym motywatorem tak nieodpowiedzialnego i szkodliwego dla lokalnej społeczności czynu. Nie przedstawiono również co ma ten ruch wnieść pozytywnego dla mieszkańców.
Czytelniczka

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem