950X120A

 

piątek, 23 sierpnia
16:28

Muzeum nie dla dzieci

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 
Dziękujemy za artykuł „Pieniądz ponad wszystko”.
Panie Czarku, niech Pan napisze o szkole muzycznej, o marzeniu, które spełnił Minister Kultury panu Zielińskiemu, ponieważ pan M. Z. mówi głośno: „taka szkoła to było moje marzenie, takie akwarium z rybkami, to było moje marzenie” tylko że to niczemu i nikomu nie służy nawet, a już na pewno nie dzieciom, które się tam uczą, bo one tam wstępu nawet nie mają. Ponoć za darmo, bo pieniądze - darowizny - to są wręcz wymuszane od rodziców. I tu pytanie: na jaki cel?

Bez przerwy mówi się głośno, że szkoła, nie ma pieniędzy, a firma, która budowała szkołę nie ma jeszcze zapłacone, gdy tymczasem „muzeum”, jak to nazywają rodzice, stoi, pustkami świeci, bo dzieci i tak uczą się w starej części. A tam w klasach skromniutkie mebelki z czasów PRL-u, a może jeszcze wcześniej.
Za to przepych kawiarenki, którą ludzie od strony jeziora przez szybę podziwiają i pokoje gościnne z balkonami to chluba p. Z, sala konferencyjna z żyrandolami jak w muzeum i ścianami z luster. Pytamy się: po co?
Wystarczyłoby kilkanaście nowych, pachnących sal dla dzieci, z nowymi meblami, sala koncertowa, a reszta to zbędne...
No i teraz: „dajcie i dajcie”. Szukanie pieniędzy z każdej strony, tylko że dobry wujek minister rozlicza i też już dać nie chce... I skąd tu brać?
Rodzice

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem