środa, 16 stycznia
14:30

Złudne nadzieje

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Gdy w jednym z ostatnich wydań „Głosu Wągrowieckiego” znalazła się informacja, że w Skokach funkcjonować będą trzy gabinety dentystyczne, zamiast dotychczasowych dwóch, to wydedukowałem, że dostępność usług polepszy się.
Chociaż dotąd też nie było najgorzej; przyjęcia odbywały się na bieżąco. Zdarzało się nieraz, że jeśli potencjalny pacjent zjawił się zbyt późno, to mógł nie „załapać się” w danym dniu. Pojawiłem się 21 sierpnia w nowej Przychodni Stomatologicznej „Dent-Im” przy ul. Rościńskiej. W poczekalni - korytarzu pusto. Gdy byłem zajęty studiowaniem harmonogramu przyjęć, zamieszczonego na tablicy ogłoszeń, z jednego z pomieszczeń wynurzyła się pani w niebieskim kitlu. Nie krzyknęła wprawdzie: „Ej, czego!”, ale nadmiarem uprzejmości nie grzeszyła, bo rozmowę prowadziła w takim tonie i w takim stylu, jak gdyby chciała zademonstrować swoją dominację nad potencjalnym pacjentem.
Wskazując na monitor komputera, oświadczyła, że może mnie zapisać na drugą połowę października. Trochę mnie zamurowało, bo skockich dentystów odwiedzam raz po raz od ponad czterdziestu lat, ale z taką sytuacją nigdy nie miałem do czynienia. Później pani w niebieskim kitlu wygłosiła mi pogadankę, jak to skoczanie dotychczas cierpieli, gdy musieli o szóstej rano meldować się przed gabinetem, a teraz wystarczy się zapisać. Moja uwaga, że wolę czekać dwie godziny niż dwa miesiące, nie trafiła do niej. Takie są refleksje niedoszłego pacjenta Przychodni „Dent-Im” w Skokach, który nie zapisał się na drugą połowę października. A swoją drogą, kto potrafi rozszyfrować mechanizmy stomatologicznego rynku, wg których im więcej gabinetów, tym trudniej dostać się do dentysty?
Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem