950X120A

 

środa, 16 października
07:50

Obchody 25 lat wolności: zabrakło bezrobotnych...

Ocena użytkowników:  / 5
SłabyŚwietny 
Z uwagą przeczytałam o wielkich obchodach 25-lecia wolności oraz przedstawienie ludzi promujących „propagandę sukcesu”. Nie neguję, są to osoby ciężkiej pracy, odpowiedzialności.
Przedstawiono osoby na stanowiskach, samorządowców, inteligencji, duchowieństwa, którzy mają pracę, pensje, diety, przywileje, ale oni nie stanowią większości i nie mają powodu żeby narzekać.
Zabrakło przedstawiciela 2 mln bezrobotnych, emigrantów za chlebem, członków rodzin, dzieci niepełnosprawnych, przeciętnego emeryta, ludzi chorych, nie mających na leki i rehabilitację, którym zabrano zasiłki w okrutny sposób – przecież to jest większość.
Zabrakło przedstawicieli tych tysięcy młodych ludzi, którzy ukończyli szkoły średnie, rozpoczęli prace albo nie zdążyli, bo wcielono ich do wojska 1988-1990. Kiedy skończyli służbę ich zakłady już nie istniały. Co miał zrobić taki człowiek, młody, silny, przygotowany do życia, bez oszczędności i pracy. Jak miał rozpoczynąć samodzielne życie nie mając pracy, możliwości kredytu.
Wiele się zmieniło, to prawda ale nigdy nie mieliśmy pół miliona niedożywionych głodnych dzieci jak nam wylicza Unia Europejska. Polska to tragedia ludzi z PGR, to tysiące samobójstw z przyczyn ekonomicznych, dawniej mieliśmy pieniądze, ale sklepy były puste, teraz sklepy pełne, ale dla kogo? Dla bezrobotnych?
Chwalimy się wolnością, demokracją i reformami Balcerowicza, zastosowano terapie szokowe, zaciskania pasa, ale jak one miały pomóc, jak na doradców ekonomicznych wybrano G. Sorosa, miliardera spekulanta giełdowego i J. Sachasa, prof. Harwardu, teoretyka ekonomistę, który sam przyznał, że nie znał realiów i specyfiki polskiej gospodarki, zamiast reform to był demontaż czy sabotaż.
Nie można przedstawiać osoby biedne jako osoby niezaradne życiowo, jak to wyraziła się p. Hanna Suchocka, nie każdy miał możliwość i dostęp oraz odwagę i sumienie. Działacz, opozycjonista, polityk miał takie możliwości, robotnik, tracąc prace z dnia na dzień, teraz bezrobocie, jedynie co jest pewne to to, że może znaleźć się na bruku.
Polska pięknieje ale jakim kosztem?, wyzysk, głodowe zarobki, Polska dla jednych jest hojna, szczodra, bezkarna, opiekuńcza jak kwoka a dla innych jak macocha – bezwzględna, surowa, okrutna.
Nie można przedstawiać zadowolonej elity, pomijając miliony biednych, wielkiego zadłużenia kraju, nie ma powodu do radości. Wolnością i demokracją cieszą się nieliczni.
Redakcjo, do 25 letniej beczki miodu należy dodać sporo dziegciu, żeby oceny były uczciwe.
Czytelniczka

Komentarze   

 
0 #4 Sheryl 2019-07-10 11:52
Witam, osobiście całkowicie zgadzam się z Twoim
wpisem !

my web-site :: Anka: http://akademiaprzedszkolaka.wloclawek.pl/
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+20 #3 x 7 2017-08-31 18:09
Stan Wojenny 1981 pamiętamy,Sierp ień 1989 też,a w Wągrowcu jakoś tak ni jak cisza?.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+32 #2 On 2017-08-17 21:19
Transformacja podzieliła ludzi na mądrych i głupich.Przykła d negatywny to niektórzy kierownicy zakładów mianowani za spolegliwość przez wiodącą organizacje,Z chwilą nastania wolnego rynku i konkurencji nie potrafili się wykazać kreatywnością.A robotnik albo szedł nad rzeczkę chlać nalewkę, a inny mimo że stracił pracę walczył i takich z inicjatywą jest więcej.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+36 #1 Radny 2016-12-18 13:13
Trudno się nie zgodzić dziś można dać pomoc IMIGRANTOM .Ale czy dobrze wspomaga się rodziny wielodzietne POLSKIE.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem