baner 920 x 120

kosiarki2

950X120A

czwartek, 23 maja
20:54

Dobro naszych podopiecznych

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 
My, nauczyciele Zespołu Szkół Powszechnych w Damasławku, chcielibyśmy wyrazić nasze oburzenie i oficjalnie zaprotestować przeciwko niedawnym działaniom dyrekcji naszej szkoły, dotyczącym kilkorga uczniów Gimnazjum w Damasławku. Wybraliśmy formę listu otwartego, aby nasz głos był doniosły i dotarł wszędzie tam, gdzie dotrzeć powinien, ponieważ w tej sprawie nie chodzi o nas, ale o dobro naszych podopiecznych. Nie zgadzamy się na takie traktowanie naszych uczniów, którego mimowolnymi świadkami byliśmy w minionym tygodniu.
Cały problem wyniknął w związku ze spontaniczną i samodzielną inicjatywą uczniów gimnazjum, którzy wystąpili w obronie swojej nauczycielki chemii z dziesięcioletnim stażem pracy. Dyrekcja nie przedłużyła z nią umowy o pracę, zatrudniając innego nauczyciela. Uczniowie zebrali w szkole podpisy pod listem, w którym wyrazili swoją opinię na temat polityki kadrowej, prowadzonej przez dyrekcję i zwrócili się do organu prowadzącego z prośbą o wsparcie i ewentualną interwencję. Akcję przeprowadzili na terenie szkoły podczas lekcji, świadomie łamiąc niektóre przepisy obowiązujące w szkole, ale zrobili to w poczuciu demokratycznej i obywatelskiej konieczności, okazując wsparcie i solidarność wobec jednej ze swoich ulubionych nauczycielek.
Za to działanie zostali potraktowani przez dyrekcję szkoły w sposób, naszym zdaniem, skandaliczny i upokarzający. Zostali poddani indywidualnym przesłuchaniom w gabinecie pani dyrektor. Wychodzili z gabinetu zapłakani i roztrzęsieni, zagrożeni wyciągnięciem wobec nich jak najdalej idących konsekwencji.
Tym listem chcielibyśmy okazać nasze wsparcie dla uczniowskiej inicjatywy i pochwalić naszych uczniów za działanie w duchu demokracji, za śmiałe wyrażanie swojego głosu na forum samorządowym, za odwagę cywilną. Nie zgadzamy się ani z polityką kadrową dyrekcji, ani z tak bezwzględnym postępowaniem wobec uczniów. Uważamy, że nasza szkoła aż do tej pory była przyjazna dla naszych podopiecznych, że tworzyliśmy w niej wszyscy razem miłą i rodzinną atmosferę. Takie podejście zostało brutalnie i niesprawiedliwie przerwane, dlatego stanowczo odcinamy się od działań dyrekcji, zmierzających do ukarania tych uczniów. Nie możemy przyjąć do wiadomości i przejść do porządku dziennego nad tym, iż spontaniczna akcja uczniów w obronie nauczyciela została potraktowana przez dyrekcję jak niewybaczalne przestępstwo, wymagające tak surowego ukarania. Takie stanowisko dyrekcji jest niczym nieuzasadnione, przesadne i nieadekwatne do sytuacji. Jak uczniowie mają przyjąć reguły demokratycznego społeczeństwa, skoro szkoła chce ich za nie karać?
Zastraszanie, oskarżanie, grożenie, to nie są narzędzia demokratyczne, lecz przypominające najgorszy okres z dziejów polskiej edukacji szkolnej. Za obywatelską postawę uczniowie powinni być nagradzani i wskazywani jako wzór, a nie karani groźbami obniżenia zachowania, wzywani na indywidualne przesłuchania do gabinetu dyrektora, bez obecności rodziców.
Dlatego jeszcze raz podkreślamy, że naszą intencją jest protest przeciwko działaniom dyrekcji w tej sprawie, nie zgadzamy się z takim podejściem do uczniów i solidaryzujemy się z ich działaniami, które mieszczą się w naturalny sposób w ramach standardów demokratycznego państwa prawa.
Nauczyciele ZSP im.
Pierwszych Piastów w Damasławku.
(Imię i nazwisko nadawcy do wiadomości redakcji).

Komentarze   

 
+2 #1 Urszula 2016-02-21 19:26
Marzeniem moim jest aby ktos zainteresowal się droga Plazowa w Kobylcu ktora budowana byla 2,5 roku na ktora wydano b.duzo pieniedzy a juz po pol roku byla pelna gorszych dziur niz przed budowa,kto odpowiada za tak zmarnowane pieniadze.Teraz jest w takim stanie ze niektorzy kierowcy jezdza po chodniu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem