950X120A

 

środa, 17 lipca
00:22

Podwyżki, ale w tajemnicy

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
W odpowiedzi na artykuł pt.: „Podwyżki, ale w tajemnicy” zamieszczony w wydaniu Głosu Wągrowieckiego z dnia 16 kwietnia 2014 r., nr 16 (1100), wnoszę o zamieszczenie w najbliższym wydaniu tygodnika sprostowania o następującej treści:
Odnosząc się do artykułu pt.: „Podwyżki, ale w tajemnicy”, zamieszczonego w wydaniu Głosu Wągrowieckiego z dnia 16 kwietnia 2014 r., nr 16 (1100), pragnę stanowczo zaprotestować przeciwko zamieszczonym tam nieuprawnionym sugestiom i insynuacjom opartym o nieprawdziwe informacje zamieszczone w internecie przez anonimowe osoby będące „być może pracownikami szpitala”.
Kwestię zawierania umów z lekarzami „kontraktowymi” regulują przepisy ustawy o działalności leczniczej z dnia 15 czerwca 2011 (Dz. U. Nr 12, poz. 654 z późn. zam.). Zgodnie z tą ustawą, podmiot leczniczy spełniający przesłanki określone w Prawie zamówień publicznych (a takim jest ZOZ w Wągrowcu), może udzielić lekarzowi zamówienia na udzielenie w określonym zakresie świadczeń zdrowotnych. Jeżeli wartość takiego zamówienia przekracza równowartość kwoty 14.000 euro, to w myśl przepisów ustawy takie zamówienie udzielane jest w trybie konkursu ofert składanych przez zainteresowanych lekarzy. Konkurs taki poprzedzony jest oczywiście stosownym ogłoszeniem, w którym zawarte są wszystkie warunki i zasady udzielania świadczeń zdrowotnych, na które składane jest zamówienie, przykładowo godziny, dni ich udzielania przez poszukiwanego lekarza, zakres świadczeń, wymagane kompetencje, staż, dodatkowe umiejętności, wysokość wynagrodzenia, okres, na jaki umowa będzie zawarta, itp. Wyboru najlepszej oferty dokonuje specjalnie powołana w tym celu komisja konkursowa zgodnie z kryteriami. Po wyborze oferty zostaje zawarta umowa na udzielanie świadczeń lekarskich, która jest zgodna ze złożonym przez podmiot leczniczy zamówieniem (...)
Emilia Jagat
Dyrektor ZOZ w Wagrowcu

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem