niedziela, 17 lutego
07:56

Jak zwał, tak zwał

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Kilka słów w odniesieniu do nad wyraz konstruktywnej krytyki wójta gminy Damasławek w treści artykułu pt. „Akcyza jest, kasy brak”.
Oznaczenie kodowe paliwa na złożonej fakturze było niezgodne z zapisami art.1 ustawy o zwrocie podatku akcyzowego, czyli było błędne. Potwierdziło to Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Pile, uznając jednak, że nie jest to powód do odmowy zwrotu akcyzy.
Głos Wągrowiecki ukazał się w środę 26 lutego br., więc - jak przyznaje wójt - `w dniu przesłania pieniędzy. Wydanie zamknięte jest dzień wcześniej, dlatego autor miał rację twierdząc, że wójt nie zapłacił.


Czy SKO nakazało, czy też uznało konieczność zwrotu podatku, to jedynie gra słów i nie ma to znaczenia dla sedna sprawy. Pieniądze musiały wrócić do rolnika.
Odpowiedź Andrzeja Szewczykowskiego została zacytowana w formie takiej, jak ją przedstawił rolnik. Ponieważ rozmowy służbowe wójta nie są nagrywane, nie można zweryfikować, kto się myli.
Mail przysłany do redakcji nie został podpisany imieniem ani nazwiskiem pracownika Urzędu Gminy w Damasławku czy też wójta, wobec tego był anonimowy.
Czy szansa na wypłatę podatku była ulotna czy też nie, zadecydował rolnik, krytycznie wypowiadając się o poczynaniach wójta Szewczykowskiego. Podobnie sprawa wygląda przy ocenie stopnia zadowolenia tego mężczyzny. Dla autora on był zadowolony z decyzji SKO, ponieważ tak stwierdził podczas rozmowy. Jeżeli chodzi o terminowe regulowanie przez gminę należności, autor zadał jedynie pytanie, na które czytelnicy sami sobie odpowiedzą. Będzie im łatwiej, bo wójt w liście zadeklarował, że jest taki obowiązek.
Bardzo trafnie ocenił Andrzej Szewczykowski słowa o załatwianiu spraw urzędowych w gminie w kategoriach katorgi. Napisał, że to subiektywna i krzywdząca ocena pracy urzędu. Fenomenalnie pasuje do charakteru przysłanego do redakcji listu.

Cezary Kucharski

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem