niedziela, 17 lutego
08:45

Druga strona medalu

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W artykule „Ferment w muzycznej” występują nazwiska trzech nauczycielek, które próbują dokonać zamachu na szkołę. Zatem powstaje pytanie „skąd taki artykuł”, który wyraźnie wskazuje, że komuś zależy na sianiu fermentu.

Okres minionych dwóch lat, bardzo trudnych w moim życiu, jest czasem ustawicznych ataków na mnie, na szkołę oraz na mojego męża. Maciej Zieliński nie kieruje szkołą. Ewaluacja dotycząca kulturotwórczej działalności szkoły, przeprowadzona w 2011/12 przez zespół kierowany przez panią Honoratę Miler, wskazuje, że jest on najbardziej aktywnym nauczycielem. W szkole należałoby przypisać mu określenie lidera, a nie dyrektora. Dzięki jego inicjatywie i ogromnemu zaangażowaniu szkoła mogła się rozbudować, zakupić i wyremontować instrumenty służące uczniom, zrealizować ogromną ilość prac remontowych, dzięki czemu szkoła pięknieje z roku na rok. Za swoje ogromne zaangażowanie stał się największą ofiarą nagonki prowadzonej przez panią Henrykę Kaczmarek-Piwońską.


W artykule z dnia 16 stycznia 2014 r. ukazały się wypowiedzi trzech nauczycielek szkoły. Zmuszona jestem odnieść się do wypowiedzi każdej z nich.
1. Z inicjatywy związków zawodowych padła w 2010 r. propozycja, aby 5 nauczycieli podzieliło się nagrodą z pracownikami administracji i obsługi. Przez szereg lat pensje w całej Polsce dla tej małej grupy zawodowej były „zamrożone”, czyli nie było żadnych podwyżek. Pani Aleksandra Rękas-Fabrowska powiedziała mu: „co, ja będę się dzieliła z jakąś sprzątaczką”. Maciej Zieliński uszanował jej zdanie, nie groził żadnym zwolnieniem. Przeciwnie, w kolejnym roku szkolnym - idąc na rękę pani Aleksandrze Rękas-Fabrowskiej, która do Wągrowca dojeżdżała na zajęcia z Inowrocławia, zgodziłam się, aby przydzielone 14 godzin dydaktycznych mogła realizować dwa dni w tygodniu (dzień po dniu, co z dydaktycznego punktu widzenia nie jest korzystne). Nauczycielka zrezygnowała z pracy w szkole, gdy oświadczyłam, że nie zgadzam się, aby zajęcia z instrumentu głównego (skrzypce) odbywały się dzień po dniu.
2. Przyznaję, że to moja wina, że wpuściłam panią Honoratę Miler do nowej sali koncertowej w dniu 25.06.2013 r. i zapomniałam, że dwie godziny później Maciej Zieliński miał zaplanowany koncert swoich uczniów. Byłam przekonana, że pani Miler chce przeprowadzić krótką próbę akustyczną na wypożyczonym specjalnie na festiwal fortepianie koncertowym firmy Yamaha. To dzięki staraniom Macieja Zielińskiego fortepian mógł być użytkowany do zakończenia roku szkolnego. Dla mnie swoim zachowaniem pani Miler wykazała, że zależało jej na prowokacji.
3. Przez okres ostatnich trzech lat pani Henryka Kaczmarek-Piwońska sama przyjęła formę zastraszania. Niejednokrotnie podnosiła na mnie głos, także w obecności innych osób. Jej kwalifikacje zawodowe pozwalają prowadzić zajęcia z gry na altówce i teorii. Przez wiele lat występowałam do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wyrażenie zgody, by prowadziła dodatkowo naukę gry na skrzypcach. W tym roku szkolnym w Wągrowcu nie ma żadnej zgody, by ktokolwiek pracował niezgodnie z kwalifikacjami. W uzasadnieniu skreślenia z listy członków WTEM nie ma napisane, że powodem jest wyrok sądowy, lecz omyłkowo wpisano inny paragraf, o czym pani Henryka Kaczmarek-Piwońska została pisemnie poinformowana. Przez wiele lat pani Kaczmarek-Piwońska była v-ce prezesem WTEM. Nie przypuszczałam, że w po uzupełnieniu kwalifikacji powstanie u niej szalona myśl, by dokonać przewrotu w szkole. Przypuszczam, że źródłem jej planu polegającego na pomówieniach i manipulacjach jest olbrzymia zawiść i wysoka samoocena.
Wymienione nauczycielki dostawały wysokie dodatki motywacyjne, nagrody dyrektora szkoły, w których przyznana w październiku 2011 wynosiła dla każdej z nich 2.400 złotych brutto. Poza tym żadna z nich nie otrzymała żadnej kary dyscyplinarnej.
Przez ostatni okres miałam również wiele dodatkowej pracy związanej z ustawicznymi donosami, odpisywaniem na szereg pism. W tym wszystkim bardzo pilnowałam, aby to nie miało wpływu na codzienną pracę szkoły i na jej najważniejsze funkcje: dydaktyczno-wychowawczą i kulturotwórczą. Kosztowało to mnie wiele wysiłku i czasu. Byłam wielokrotnie weryfikowana przez liczne kontrole, natomiast postawa osób wywołujących ferment w szkole - nie. Z niecierpliwością czekam na zakończenie dochodzenia przeciwko mnie. Zawsze staram się, aby szkoła nie była narażona na zniesławianie w opinii publicznej i nie zależy mi na rozgłosie w prasie problemów szkolnych.
W wyniku donosów i pomówień szkoła była poddawana wielu kontrolom, w tym dwukrotnie kontrolował wizytator regionalny, raz ogólnopolski, a jeden raz wspólnie regionalny i ogólnopolski. Miały miejsce także kontrole finansowe. Lustrowane było też Wągrowieckie Towarzystwo Edukacyjno-Muzyczne. Prowadzone kontrole wskazały, że nie było rażących uchybień i wskazały, które działania należy poprawić. Ponadto zaznaczam, że w skład Rady Rodziców wchodzą wyłącznie osoby związane z nauczycielkami wymienionymi w artykule, które są odpowiedzialne za sianie fermentu w szkole.
Bogna Zielińska

Komentarze   

 
+9 #3 Aldonka 2014-02-17 08:59
Pięknie. Pani dyrektor swoje, życie swoje. Właśnie w sobotę odbył się koncert charytatywny w Łeknie, gdzie m. innymi zagrał zespół smyczkowy złożony w większości z absolwentów PSM. I chyba już wszystko wiadomo !!! Absolwentki to uczennice jednej z wymienionych wyżej nauczycielek. Wszystkie kontynuują naukę w drugim stopniu w Poznaniu. Te nazwiska uczennic pojawiają się również w zakładce
"sukcesy szkoły " bez ujawniania nauczyciela :-* . Dochować się takich absolwentów- to jest sukces!!!. Wielkie brawa dla nauczyciela!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-4 #2 OLek 2014-02-16 11:34
Pieredoły
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #1 ha, ha, ha... 2014-02-16 10:27
"Zamach na szkołę" - mocne, ale źle ważone.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem