wstazka2farby

czwartek, 25 kwietnia
04:33

Czy nękam wójta?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
W miejscowości, z której pochodzę, toczę batalię z wójtem oraz Radą Gminy Wągrowiec o modernizację drogi (położenia asfaltu na drodze, która należy do gminy).
Napisałem nawet pismo do wojewody, o treści: „Szanowny Panie Wojewodo. Pozwoliłem sobie napisać ten mail, aby zwrócić się do Pana z prośbą o interwencję u wójta gminy Wągrowiec w sprawie drogi gminnej w naszej wsi.
Chciałem poruszyć problem, jakim jest modernizacja drogi gminnej, która stanowi dojazd do naszych gospodarstw we wsi. Droga ta jest od czasu do czasu naprawiana, w wyniku składania pism do tutejszego urzędu gminy oraz wcześniejszej pomocy Pana, jako Wojewody Wielkopolskiego.

Moje coroczne prośby do wójta gminy Wągrowiec Przemysława Majchrzaka spotykają się ze sceptyczną reakcją. Mimo że gmina zobowiązała się do corocznej modernizacja drogi, która i tak stanowi chwilową poprawę jej przejezdności, z uwagi na to, że wspomnianą drogą gminną poruszają się ciężkie maszyny rolnicze, przez co jest ona systematycznie rozjeżdżana a dodatkowo z uwagi na to, że jest ona jedynie utwardzona w okresie wiosenno-letnim i jesiennym unoszą się kłęby kurzu, co jest niezwykle uciążliwe. Składaliśmy już pisma do wójta gminy Wągrowiec odnośnie położenia masy bitumicznej na wspomnianej drodze, jednak rada gminy, jak i wójt nie są mieszkańcom w żaden sposób przychylni.
Czy nie należy nam się, jako społeczności lokalnej droga, która będzie stanowiła normalność w XXI wieku? Czy Pan, jako przedstawiciel rządu w województwie, ma wpływ na władze lokalnego samorządu? Liczę na Pana interwencję w tej kwestii.”
A teraz najlepsze! Otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Gminy Wągrowiec, że uważają takie działania-skargę za cyt. „nękanie samorządu”! To ja się pytam, czym wójt i rada gminy chcą się zajmować, żeby nie byli nękani? Czy domaganie się naprawy drogi gminnej ma takie znamiona, a jeśli tak, to z jakiego artykułu? Może redakcji uda się uzyskać odpowiedź od wójta Majchrzaka, czy też rady gminy, czym jest „nękanie samorządu”?
Z poważaniem,
Dariusz Guzik

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem