Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany
ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z
Polityką Prywatności.
tobacamp
WYDARZENIA
Bezdomny zaatakował „mosiaków” i policjantów Drukuj
czwartek, 20 listopada 2014 14:36
bezdomny
- Koleś ucieka, a za nim biegnie policjant. Rzuca się na niego, powala na tym polu i szybko skuwa w kajdanki - relacjonuje jeden z mieszkańców Gołańczy, który obserwował całą akcję.
Ulicą Walki Młodych na sygnale pędzi policyjny radiowóz. Na wysokości Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy wyskakuje z niego jeden z funkcjonariuszy i biegnie za uciekającym w stronę baraków młodym mężczyzną. Udaje się go zatrzymać na polu i skuć.
 
Wyborcze remanenty Drukuj
czwartek, 20 listopada 2014 14:18
wybory2
Tegoroczne wybory sypnęły niespodziankami. W skład rad nie weszli „żelaźni” kandydaci, a młodzi wygrywali z samorządowymi wygami.
Już pierwsze wyniki frekwencji wyborczej, podane przez komisje wyborcze o godz. 12, wskazywały, że mobilizacja elektoratu nastąpiła w gminie Wapno i Damasławek.
 
Czar tulipanów prysł Drukuj
czwartek, 13 listopada 2014 13:20
holandia zbiory
W zamian za przysługę mieli zarobić w Holandii pieniądze. Wrócili z niczym i liczą na cud.
Wprawdzie praca miała być sezonowa, ale według zapewnień organizatorów, bardzo intratna. Holenderskie sady ponoć uginały się od owoców i prowadzony był nabór pracowników. Firma FIDflex proponowała pracę przy zbiorach jabłek i gruszek. Pracownicy mieli być zakwaterowani za darmo i wszystko miało być „inclusive”. Do pracy zgłosiło się kilkadziesiąt osób z terenu naszego powiatu i ich rodziny z drugich rejonów Polski.
- Pracowaliśmy dwa tygodnie i ledwo mieliśmy za co wrócić do domu - mówi jedna z pokrzywdzonych osób mieszkająca w Wągrowcu.
 
Czy pani dyrektor gra na nosie? Drukuj
czwartek, 13 listopada 2014 12:53
muzyczna 1
Międzyresortowa Komisja Orzekająca w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych ukarała dyrektor BOGNĘ ZIELIŃSKĄ. Sama zainteresowana milczy.
Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie zlecił w ubiegłym roku przeprowadzenie kontroli w Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Jej wynik nie był pochlebny dla dyrektor Bogny Zielińskiej. Dyrektor CEA, Zdzisław Bujanowski, jako że naruszono dyscyplinę finansów publicznych, podjął kroki w celu ukarania dyrektorki. Nie wiadomo dlaczego nie spieszył się z tym, bo minął ponad rok, a nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności.
 
(1 głos, średnia ocena 1.00 na 5)


Oblicze delikatności Lindnera Drukuj
czwartek, 06 listopada 2014 14:11

lindner glosniki1

Zmiana klimatu w nowym kalendarzu Lindnera, który był robiony z pasją i ogromnym zaangażowaniem młodych twórców.

- Nowy kalendarz miał być delikatny. Ukazujący stosunki damsko-męskie w sposób niewulgarny, a dodatkowo odnosić się do naszej codzienności, gdzie w tle pojawia się trumna jako symbol przemijania - tłumaczył Zbigniew Lindner, właściciel wągrowieckiej firmy, która ze swoim kalendarzem podbija świat.

 
(3 głosów, średnia ocena 4.33 na 5)


Swastyka nad miastem panowała... Drukuj
czwartek, 30 października 2014 12:27
swastyka nad miastem
Takiej monografii Wągrowiec nigdy jeszcze się nie dorobił. Wiekopomne dzieło o hitlerowskiej okupacji napisał wągrowczanin dr Władysław Purczyński, historyk, pedagog, samorządowiec i dziennikarz współpracujący z Głosem Wągrowieckim.
Tej pracy nie mogła napisać inna osoba niż mieszkaniec tego miasta, wągrowczanin z krwi i kości, znający prawie każdy zakątek Jakubowego grodu i jego historii, osoba powszechnie znana i szanowana, której zaufali ludzie i przekazali liczne dokumenty, osobiste pamiątki, zdjęcia i wspomnienia. Pierwsze wydanie monografii zeszło na pniu, czego nikt się nie spodziewał. Po trzech miesiącach na darmo było szukać jej w księgarniach, a nawet jej autor pozbył się prywatnych egzemplarzy.
 
(28 głosów, średnia ocena 2.54 na 5)


Myśliwy zastrzelił kolegę Drukuj
czwartek, 30 października 2014 11:06

smiertelny postrzal

Dwaj koledzy wybrali się na polowanie w Wieli koło Mieściska. Jeden z nich zginął od kuli.

Piątek zapisał się czarnymi zgłoskami w życiorysie Karola K., 46-letniego mieszkańca Mieściska, leśniczego leśnictwa Ruda Koźlanka. Wspólnie z Adamem K. wybrali się na polowanie, z zamiarem strzelenia dzika.

 
Upiorny bal Drukuj
czwartek, 30 października 2014 10:05
halloween
Niebawem w progu naszych drzwi staną małe upiory, które z uśmiechem na twarzy zadadzą nam pytanie: „Cukierek albo psikus?”.
Zwyczaj związany z Halloween dotarł do nas ze Stanów Zjednoczonych. Poprzebierane grupy dzieci chodzą po domach w celu zdobycia słodyczy lub pieniędzy. Gdy domownik nie chce poczęstować urwisów cukierkami, narażony jest na psikusa. Należy uważać, ponieważ pomysłowość najmłodszych jest ogromna. Dzieci powinny mieć na uwadze fakt, że mogą odwiedzać tylko domy udekorowane halloweenowymi ozdobami.
 
Z marychą w tle? Drukuj
czwartek, 23 października 2014 12:08
laskownica
Policja zatrzymała mieszkańca Gołańczy. Jest podejrzany o posiadanie marihuany.
Policjanci z Posterunku Policji w Gołańczy już wcześniej zetknęli się z procederem przygotowywania suszu.
- Dokładnie 2 października Patrol Dzielnicowych z PP Gołańcz w trakcie wykonywanych czynności na terenie posesji w Laskownicy Wielkiej ujawnił w stodole suszące się trzy krzewy konopi. W sprawie trwają czynności - poinformował nas sierż. Dominik Zieliński, p. o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.
 
(1 głos, średnia ocena 1.00 na 5)


Głosowe łzy wzruszenia Drukuj
czwartek, 23 października 2014 11:50
gala DSC08395
Kiedy te lata minęły? Głos Wągrowiecki cały czas czuje się młody, a na swym karku ma już 24 lata.
I właśnie z okazji kolejnych urodzin pracownicy Wągrowieckiej Oficyny Wydawniczej oraz zaproszeni, dostojni goście spotkali się na podsumowaniu kolejnego roku. Była to doskonała okazja do nagrodzenia wyjątkowych osób, które są bliskie naszemu redakcyjnemu sercu.
 
(5 głosów, średnia ocena 4.20 na 5)


« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 28

Głos Wągrowiecki na Facebooku
Copyright(c) 1998 - 2010 Wągrowiecka Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o. | All rights reserved