Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany
ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z
Polityką Prywatności.
tobacamp
WYDARZENIA
Na prąd czy na gaz? Drukuj
czwartek, 18 grudnia 2014 14:09
najder gaz
Dyrektywy Unii Europejskiej nakazują ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i większe wykorzystanie energii odnawialnej. Jak do tego odnoszą się w mieście?
Miasto może wykorzystać blisko 60 tysięcy złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na sporządzenie planu dostosowania do unijnych wymogów.
 
Spadek skłócił rodzinę Drukuj
czwartek, 18 grudnia 2014 14:06
inpost
Testament znanego nauczyciela zaprowadził najbliższych na salę sądową, ale biegły nie odebrał awiza pocztowego, więc wyrok nie zapadł.
W Sądzie Rejonowym nie odbyła się rozprawa o ustalenie ważności testamentu znanego pedagoga. Powód? Nie stawił się biegły, który miał ocenić czy taśma z zapisem rozmowy, jakoby dokumentującej autentyczność ostatniej woli, nie była wcześniej sfałszowana. Przesłuchanie eksperta miało być jedynym punktem rozprawy.
 
Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy Drukuj
czwartek, 11 grudnia 2014 11:47

przekazanie wladzy

W Jakubowym Grodzie symbolicznie przekazano władzę.
Wtorkowa sesja Rady Miejskiej niewątpliwie przejdzie do historii miasta. Po 16. latach Stanisław Wilczyński przekazał urząd burmistrza swojemu następcy Krzysztofowi Poszwie, który w drugiej turze wygrał wybory.
 
Co z nimi będzie? Drukuj
czwartek, 11 grudnia 2014 10:56
bezdomni wagrowiec1
Śpią na klatkach schodowych, w opuszczonych domach, uciekając od społeczeństwa. Mowa o bezdomnych, których los nie jest jednak wszystkim naszym mieszkańcom obojętny.
- Ludzie często przechodzą obojętnie wobec niego, wyśmiewają go, nazywają brudasem czy pijakiem. Nie dziwię się, że często dobrym rozwiązaniem dla kogoś takiego jest łyk alkoholu. Lepiej wypić, zasnąć, przespać dzień i noc, nie myśleć o niczym, niż coś zjeść... Temperatury spadają poniżej zera. Zbliżają się dużymi krokami święta... - to fragment listu jaki nasza redakcja otrzymała od mieszkańca Wągrowca, który osobiście zna Romana K., bezdomnego, który każdego ranka walczy, aby przetrwać kolejny dzień
 
(3 głosów, średnia ocena 2.33 na 5)


Złoci z pieczęciami Drukuj
czwartek, 11 grudnia 2014 10:39
pieczec3
Wielcy ludzie nagrodzeni za ich wielką pracę i działalność na rzecz powiatu.
Działali, walczyli dla innych i o innych, cały czas stojąc w cieniu. Nie potrzebny był im blask fleszy i oklaski. Działali dla drugiego człowieka. Dla jego dobra i rozwoju.
W czwartek podczas uroczystej gali Jolanta Nowak-Wenklarowa i Andrzej Bąk zostali nagrodzeni nagrodą powiatu wągrowieckiego Złota Pieczęć.
 
Wyszedł z domu i zniknął Drukuj
piątek, 05 grudnia 2014 14:13

poszukiwania

Czy sercowe kłopoty doprowadziły do tragedii?

We wtorkowe popołudnie policyjne patrole rozpoczęły poszukiwania 21-letniego Mateusza M. z Wągrowca, a strażacy zaczęli przeszukiwać dno rzeki.
Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu informację o zniknięciu młodego człowieka otrzymała już w niedzielę. Wychodząc z domu miał grozić, że się zabije.

 
Wieczór z magią w tle Drukuj
piątek, 05 grudnia 2014 14:03
dziady golancz5
Niepewność... strach... i nieznana przyszłość... to wszystko przeżywali nasi mieszkańcy w minionym tygodniu.
Mimo chłodu i późnej pory mieszkańcy naszego powiatu wyszli z domów, aby udać się na niezwykłe przezywanie ostatnich dni przed adwentem.
 
(2 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)


Kibicowskie żale Drukuj
piątek, 05 grudnia 2014 13:59
kibice
Konflikt kibiców z zarządem sekcji piłki ręcznej nabiera na sile!
Kibice tworzący i prowadzący doping na wągrowieckiej hali, kolejny raz, nie są zadowoleni z postawy zarządu sekcji piłki ręcznej MKS – u. Ich zdaniem władze klubowe nie pozwalają na otwartą krytykę postawy drużyny z Kościuszki.
 
Wylecieli w powietrze Drukuj
piątek, 05 grudnia 2014 13:21
wybuch skoki
Kula ognia i wybuch w domu sprawiły, że małżeństwo otarło się o śmierć.
Scena jak z filmu. Mężczyzna uchyla drzwi kotłowni, z której błyskawicznie wylatuje kula ognia, powalając go na ziemię, a następnie niszczy wszystko co spotyka na drodze i... niknie.
 
Sejmikowe wzloty i upadki Drukuj
czwartek, 27 listopada 2014 12:58
sejmik
Koszmar awarii systemu liczenia głosów za nami. Państwowa Komisja Wyborcza, w dotychczasowym jeszcze składzie, podała w sobotę wyniki. PiS wygrał minimalnie.
W kilku województwach kandydaci wiedzieli już, co dał im los. Wielkopolska czekała długo.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 29

Głos Wągrowiecki na Facebooku
Copyright(c) 1998 - 2010 Wągrowiecka Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o. | All rights reserved