Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany
ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z
Polityką Prywatności.

Baner WZ w Wgrowcu - czerwiec 2014 - 1000x100 pikseli
tobacamp
WYDARZENIA
Pijana nastolatka potrąciła człowieka Drukuj
czwartek, 31 lipca 2014 10:36

pijana nastolatka

W ubiegłym tygodniu o mało co nie doszło do ludzkiej tragedii.

 

Pijana 14-latka wsiadła za kierownicę samochodu i potrąciła rowerzystę. Do zdarzenia doszło późnym popołudniem w okolicy ul. Plażowej. Nastolatka w towarzystwie dorosłego mężczyzny kierowała samochodem marki Audi i jadąc drogą leśną w kierunku jeziora potraciła jadącego rowerem mężczyznę.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia policjanci stwierdzili, że kierowcą samochodu, który potrącił rowerzystę, jest 14- letnia dziewczyna, uczennica gimnazjum. Dodatkowo zachowanie nastolatki wskazywało, że może być ona pod wpływem alkoholu, wobec tego funkcjonariusze przewieźli ją do obornickiej komendy, gdzie w obecności rodziców została przebadana na zawartość alkoholu.

 
Milion poszedł z dymem Drukuj
czwartek, 31 lipca 2014 10:18

kombajn

Takiego pożaru nie widziano blisko 10 lat. W poniedziałek 70. strażaków walczyło z żywiołem, który pochłaniał ludzki dobytek.

 

Kłęby dymu, ogień wysoki na kilka metrów i paląca się słoma, która latała wokół, rozprzestrzeniając pożar. To dramatyczny obraz poniedziałkowych tragedii na polach naszego powiatu.
Chwilę po godz. 11 Państwowa Straż Pożarna w Wągrowcu otrzymała zgłoszenie o pożarze w Werkowie. Mimo natychmiastowej akcji ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej z Damasławka nie udało się uratować kombajnu, od którego ogniem zajęło się ok. 10 hektarowe pole ze zbożem.

 
Prąd jak za komuny? Drukuj
czwartek, 24 lipca 2014 12:08
prad
- Kiedyś było można zwrócić się o pomoc do sekretarza, czasami do księdza, a teraz pozostali tylko dziennikarze - mówi Marian Grzegorek.
W Panigrodzu, gmina Gołańcz nie było prądu od poniedziałku (godz. 20.) do środy, czyli prawie dwie doby. Wcale nie z powodu huraganu Ksawery, ale po zwykłej, no może trochę większej wichurze. Podobną sytuację zanotowano w Komasinie, gmina Wapno czy Smuszewie, gmina Damasławek.
 
Zgwałcili czy nie? Drukuj
czwartek, 24 lipca 2014 12:00

zgwalcona nastolatka

Młodociani kuzyni nie przyznają się do gwałtu, więc będzie badanie DNA.

Domniemani nieletni gwałciciele spod Wągrowca podczas pierwszej rozprawy nie przyznali się do gwałtu na 11-letniej kuzynce. Sąd nakazał więc przeprowadzenie badania w Instytucie Badań DNA. W stosunku do 14- i 15-letniego podejrzanych nadal stosuje się dozór kuratora sądowego

 
Zamienili siekierkę na kijek? Drukuj
czwartek, 24 lipca 2014 11:31
numer ratunkowy1
Ilu jeszcze ludzi musi zginąć, aby usprawnić działanie systemu alarmowego? Każda minuta, a nawet sekunda w sytuacjach kryzysowych jest na wagę złota.
W ubiegłym tygodniu nad Jeziorem Durowskim zginął Marian S. który pływał z synem rowerem wodnym. Kiedy chciał zacumować przy pomoście wędkarskim, poślizgnął się, wpadł do wody i - niestety - stracił życie. Jak zawsze nasuwa się pytanie: dlaczego? Wezwana pomoc krążyła wokół, ale miała trudności z lokalizacją miejsca wypadku. Od lipca działa nowy system kierowania zespołami ratowników medycznych z centralną dyspozytornią w Pile. Jest on, jak widać, niedoskonały.
 
RockNoc to nie cicha noc Drukuj
czwartek, 17 lipca 2014 11:32
heyn
W amfiteatrze można było usłyszeć mocne, rockowe riffy. Koncerty (między innymi legendarnego zespołu z Bieszczad, KSU) cieszyły się wielkim wzięciem. Nie wszystkim w Wągrowcu odpowiada jednak taka muzyka. Z EDGAREM HEINEM, jednym z członków Załogi 62100, rozmawia Filip Żbikowski.
Jak smakuje mandat za dobrze wykonaną pracę?
- Smakuje wyśmienicie! Mówiąc jednak poważnie, mamy poczucie dobrze wykonanej pracy i mandat nam tego nie popsuje. Wiemy, że dostaliśmy go słusznie, bo koncert się przedłużył, ale pół tysiąca fantastycznie bawiących się ludzi zasłużyło na te kilka dodatkowych minut frajdy. Oczywiście przepraszamy wągrowczan (a zwłaszcza te trzy osoby, które zdecydowały się złożyć na nas skargę) za niedogodności, ale równocześnie chcielibyśmy najgoręcej podziękować wszystkim mieszkańcom za okazaną wyrozumiałość.
 
(6 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)


Czy musiał zginąć? Drukuj
czwartek, 17 lipca 2014 10:38
utoniecie
Do nieszczęśliwego wypadku doszło w niedzielę nad Jeziorem Durowskim. Kto by przypuszczał, że dla 58 – letniego Mariana S. pływanie z synem rowerem wodnym zakończy się śmiercią?
Jedenastoletni syn trzymał linkę, gdy chcieli przycumować do pomostu wędkarskiego. Mężczyzna wychodząc z rowera poślizgnął się i wpadł do jeziora. Głębokość wody w tym miejscu wynosiła tylko około 1 metra
 
Rabuś schronił się... w sądzie Drukuj
czwartek, 10 lipca 2014 12:54
rabus
Pisaliśmy w poprzednim numerze o zuchwałej kradzieży pieniędzy w sklepie JAR, przy ul. Średniej.
Mężczyzna w wieku około 25 lat, wykorzystując nieuwagę ekspedientki, dokonał kradzieży pieniędzy - około 1800 zł z szuflady, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Ślad zapachowy który pozostawił sprawca, doprowadził do budynku Sądu Rejonowego w Wągrowcu, gdzie sprawca kradzieży udał się zaraz po jej dokonaniu. Osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z policją pod nr telefonu 997.
 
Będzie pisał na płotach Drukuj
czwartek, 10 lipca 2014 12:50
szczygiel
- Bo z pisaniem to jest tak, jak z instynktem głodu albo instynktem seksualnym - mówił MARIUSZ SZCZYGIEŁ podczas spotkania z wągrowczanami.
- Z telewizji, książki pisze i taki inteligentny, a się poniża i pierwszy „dzień dobry” mówi - wspominał dziennikarz Gazety Wyborczej reakcję niektórych osób, kiedy wychodząc po bułki kłania się swoim sąsiadom w Warszawie.
 
Tragedia w wykopie Drukuj
czwartek, 10 lipca 2014 12:39
niepotrzebna ofiara1
W poniedziałek doszło do tragedii w Wiśniewku. Prąd poraził pracownika. Reanimacja nie powiodła się. Mężczyzna zmarł w wągrowieckim szpitalu.
Firma z Wągrowca wykonywała w Wiśniewku prace stabilizujące grunt. Prace te wykonywał również Bogusław D. Miał 53 lata.To był jego ostatni dzień życia.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 25

Głos Wągrowiecki na Facebooku
Copyright(c) 1998 - 2010 Wągrowiecka Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o. | All rights reserved