Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany
ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z
Polityką Prywatności.

Baner WZ w Wgrowcu - czerwiec 2014 - 1000x100 pikseli
tobacamp
WYDARZENIA
Przywalił i zwiał Drukuj
czwartek, 11 września 2014 11:15
slup golancz1
Auto ścięło uliczny słup, a po przyjeździe na miejsce ratowników okazało się, że samochód był pusty. Sprawca uciekł z miejsca kolizji.
Nocne popisy Damiana K., który dusił pedał gazu na maksa, znalazły swój finisz na słupie energetycznym i rozwalił swoje auto.
 
Zginął rowerzysta Drukuj
czwartek, 11 września 2014 11:13
wypadek gnieznienska
Zderzenie dwóch aut sprawiło, że ducha winny rowerzysta trafił pod koła i zginął na miejscu.
Jechał spokojnie ul. Gnieźnieńską, aż nagle wpadło na niego auto i odebrało mu życie. W ten tragiczny sposób Robert M. zginął przed południem we wtorek.
 
(2 głosów, średnia ocena 1.00 na 5)


Władza to jest to! Drukuj
czwartek, 04 września 2014 12:30
na-burmistrza
Po ostatnich opadach odwagi nabrały nie tylko grzyby. Zbliżające się wybory samorządowe spowodowały, że ujawniają się kandydaci do foteli wójtów, burmistrzów, starostów, radnych.
Do niedawna można było usłyszeć od niektórych z nich, że jeszcze nie podjęli decyzji lub czekają na to, co powie aktyw (sic). Dziś już wiadomo więcej.
Samorządność Wągrowiecka 2000 wskazała Stanisława Wilczyńskiego jako najlepszego kandydata na burmistrza Wągrowca. Oficjalnym kontrkandydatem będzie Krzysztof Poszwa, z Platformy Obywatelskiej oraz praktycznie nieznana Irena Stachowiak – Dzikowska (PiS). Mówi się też o bezpartyjnym Pawle Dykbanie, ale ta kandydatura wydaje się mało poważna.
 
Kibolskie porachunki? Drukuj
czwartek, 04 września 2014 12:22
jarota 4
Powybijane szyby samochodów, wtargnięcie nieplanowanych kibiców na stadion i awantura, która dosłownie wisiała w powietrzu. Czy policja zrobiła wszystko, aby zapobiec niespodziewanej zadymie?
To, że kibice z Jarocina nie są mile widziani w Wągrowcu, wiadomo nie od dziś, ale mimo to nie zrobiono nic, aby poprawić bezpieczeństwo w mieście w dniu środowego meczu z Jarotą Jarocin. Ani monitoring, ani patrole policji nie zauważyły, że przy hospicjum ktoś wybił szyby w trzech samochodach.
- Spodziewaliśmy się choć małej próby rewanżu z ich strony, jak się okazało zrobili to, ale w najbardziej frajerski sposób, jaki się dało - czytamy po meczu na fanpage kibiców Jaroty.
Ich zdaniem miał być to odwet wągrowieckich kibiców za zdobycie głównej flagi Nielby kilka miesięcy wcześniej.
 
Dla niej choćby na Everest Drukuj
czwartek, 28 sierpnia 2014 12:53
mielno 1
Grupa zapaleńców jazdy rowerowej wyruszyła do Mielna, aby pomóc w zebraniu środków na leczenie i rehabilitację czteroletniej dziewczynki z Ludwikowa. Z jednym z inicjatorów i organizatorów wyprawy, WOJCIECHEM SKRZYPCZAKIEM, rozmawia Franciszek Szklennik.
Panie Wojtku, kiedy zrodził się ten pomysł?
- W ubiegłym roku, wspólnie z Januszem Patelskim,  radnym gminy Wągrowiec, chcieliśmy zrobić festyn w Brzeźnie Starym, aby pomóc dziewczynce. Wtedy pomysł nie do końca wypalił. Janusz opowiedział mi o Oliwii. Po kilku miesiącach zrodził mi się w głowie pomysł, aby zorganizować niekonwencjonalny rajd. Nie samochodem, nie samolotem, ale rowerami. Przedstawiłem Januszowi pomysł. Z początku przyglądał się temu sceptycznie, ale potem zapalił się do niego. Zaczęliśmy wokół idei gromadzić ludzi, którym nie jest obce dobro innych i zapał do spędzania wolnego czasu na rowerze. Zjednoczyła nas myśl o możliwości złagodzenia cierpienia Oliwii i chęć darowanie jej lepszego życia w przyszłości.
 
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)


Chemikalia i głupota będą zabijać? Drukuj
czwartek, 28 sierpnia 2014 12:26

chemikalia

Kto i kiedy zadecyduje o usunięciu skutków zatrucia gleby, która została zatruta co najmniej rok temu. Piątka zatrzymanych pracowników firmy prawdopodobnie za to odpowiedzialnej jest do dyspozycji prokuratury.

Firma Jendrus zaadoptowała na magazyn pomieszczenia przy ul. Nowej w Janowcu. Jak się okazało, przechowywano w nim odpady, które już zatruły ziemię. W przyszłości, lub co gorsze już teraz, mogą doprowadzić do utraty zdrowia i życia okolicznych mieszkańców oraz niszczyć środowisko naturalne. Poczynania szefostwa firmy z Budzynia, która notabene zmieniła nazwę, znane są chociażby z naszej publikacji oraz reportażu Ekspresu Reporterów.

 
Surowy wyrok dla pedofila Drukuj
czwartek, 28 sierpnia 2014 11:40

gwalciciel

KRZYSZTOF K. usłyszał wyrok 15 lat więzienia za zgwałcenie dziewczynki w gminie Skoki.
Przebieg procesu opisywaliśmy na łamach Głosu Wągrowieckiego. Krzysztof K. miał już na swoim sumieniu podobne czyny. Wszystkich dopuścił się na nieletnich dziewczynkach. - Jak ją zobaczyłem, to mnie coś naszło i podjąłem decyzję, że to zrobię - powiedział na jednej z rozpraw przed sądem okręgowym w Poznaniu.
 
Najpiękniejsza wybrana Drukuj
czwartek, 28 sierpnia 2014 10:47

miss2

Cóż to był za finał! Dziewczyny prezentowały się wyśmienicie, na telebimie pokazywano kulisy wyborów, a widownia, mimo przelotnego deszczu, nie opuszczała swoich miejsc. W końcu takie wybory nie zdarzają się codziennie.

Amfiteatr wypełniony po brzegi. Coś ma się dziać, coś nastąpić. Czuć napięcie i nagle wjeżdżają na quadach: prowadzący Hacen Sahraoui, znany jako kucharz „Żyleta” w serialu „Przepis na życie” oraz Tomasz Śróda, a za nimi maszyny przywożą ósemkę pięknych dziewczyn. Tak wyglądały w niedzielę wybory Miss 46. lata na Pałukach

 
Dostali po kieszeni Drukuj
czwartek, 21 sierpnia 2014 12:22
ecovital
Dwie spółki - Eco-Vital i Mat-Medic zapraszały na pokazy i badania medyczne połączone z występami w celu sprzedaży swoich wyrobów.
Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji nie miał wątpliwości: klienci byli wprowadzani w błąd. Urząd nakazał zmianę praktyk. Opisywaliśmy przypadek firmy Eco-Vital, które takie praktyki prowadziła także w Wągrowcu. Za publikację materiału prasowego domagała się nawet kwoty 100 tysięcy tytułem zadośćuczynienia od naszej redakcji. Obie firmy prowadzą działalność w Poznaniu, z tym że Eco-Vital już pod nazwą Albiostar Trading Limited. Praktyki tej firmy opisywały i pokazywały ogólnopolskie media. Cudowne garnki za grube pieniądze uczestnicy mieli wygrywać w konkursach, a z czasem przychodziły faktury do zapłacenia.
 
Kardynalny błąd urzędników! Drukuj
czwartek, 21 sierpnia 2014 11:54
bifurkacja
Jak można było pomylić rzeki? Jeszcze kilka lat temu największa atrakcja naszego miasta teraz stała się miejscem, którego wstydzą się wągrowczanie.
Zaskoczenie dezinformacją turystyczną było pełne. Nikomu w redakcji do głowy nie przyszło, żeby można było popełnić taki błąd jakby nie było w mieście, które jest otwarte na turystów i niby wyzwala energię?
 
(2 głosów, średnia ocena 1.00 na 5)


« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 26

Głos Wągrowiecki na Facebooku
Copyright(c) 1998 - 2010 Wągrowiecka Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o. | All rights reserved