środa, 20 czerwca
22:27

"Bezpłatne badania profilaktyczne"

 

 

W trosce o zdrowie mieszkanek Wielkopolski zachęcamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat do udziału w bezpłatnych profilaktycznych badaniach mammograficznych. Badanie powtarza się co dwa lata. Może ono wykryć nawet bardzo niewielkie, niewyczuwalne dotykiem, zmiany w piersiach.

Niektóre zmiany, które może wyczuć u siebie prawie każda kobieta są normalnymi zmianami w piersiach i mogą wiązać się z fazą cyklu miesiączkowego, ciążą, okresem karmienia piersią czy menopauzą. Inne zmiany w piersiach mogą być związane m. in. z infekcjami piersi, pojawieniem się w nich zmian torbielowatych, wystąpieniem łagodnych guzów piersi lub innymi chorobami piersi. Większość zmian w piersiach ma charakter łagodny i nie powoduje poważniejszych szkód w organizmie. Nie każda zmiana występująca w piersi jest objawem nowotworu złośliwego, ale każda wymaga specjalistycznego badania diagnostycznego, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości - dalszego kontaktu z lekarzem.

Panie w młodszym wieku, oprócz samobadania piersi co miesiąc, powinny wykonywać regularnie USG piersi, a wieku 35-40 lat po raz pierwszy powinny udać się na mammografię, na podstawie skierowania od swojego lekarza ginekologa.

W celu ułatwienia mieszkankom Wielkopolski dostępu do badań bezpłatne badania profilaktyczne prowadzone są w mammobusach - mobilnych pracowniach na terenie całego województwa.


Dodatkowo wszystkie Panie w wieku 25-59 lat zachęcamy także do regularnego wykonywania bezpłatnych profilaktycznych badań cytologicznych.

Najbliższe bezpłatne badania w powiecie wągrowieckim:
Mammobus: Mieścisko – 8.12.2017
Cytobus: Skoki – 22.11.2017, Mieścisko – 22.11.2017

O przyjeździe do danej miejscowości będą informowały specjalne plakaty.

Wszystkie Panie, które chciałyby skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i wykonać cytologię lub mammografię, ale nie mają z kim zostawić dziecka lub osoby dorosłej, którymi się opiekują proszone są o przekazanie takiej informacji podczas rejestracji na badanie. Istnieje możliwość zapewnienia bezpłatnej opieki nad osobą zależną na czas badania, którą będzie sprawować pielęgniarka lub położna.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o terminach i miejscach postoju mammobusu i cytobusu oraz znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące badań profilaktycznych zapraszamy na stronę projektu – www.openbadania.pl

Rejestracja telefoniczna na badania w mammobusie i cytobusie: 61 855 75 28, 61 851 30 77 oraz 609 000 082.

Profilaktyczną mammografię i cytologię można wykonać od poniedziałku do soboty w Ośrodku Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, ul. Kazimierza Wielkiego 24/26 (rejestracja telefoniczna: 61 851 86 31),

a samą cytologię w Centrum Diagnostyki Ginekologia Położnictwo USG w Poznaniu, Plac Spiski 1 (rejestracja telefoniczna: 61 847 87 27).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wykonywania badań!

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem