środa, 13 listopada
07:20

W niewoli "małpek"

W ciągu kilkunastu lat statystyczny Polak wypił o 2 litry czystego spirytusu na głowę więcej. Statystyki ostatnio windują tzw. "małpki"

W ciągu ostatnich lat pojawiło się ok. 50 gatunków wódki. Od pewnego czasu producenci napojów alkoholowych zaczęli je rozlewać do butelek o pojemności 100 i 200 ml. Ocenia się, że Polacy wypijają ich ok. 3 milionów sztuk ...dziennie. To tak, jakby wszyscy mieszkańcy Warszawy i Poznania razem liczeni, sięgali codziennie po "małpkę". Rocznie kupujemy ich ok. miliarda. Producenci uważają te statystyki za zawyżone, ale zaczynają dostrzegać problem wzrostu spożycia alkoholu. W końcu go produkują i udostępniają handlowcom.

W CODZIENNYM MENU

- Już codziennie widuję klientów, którzy do tradycyjnych zakupów: pieczywo, nabiał, wędliny, dorzucają "małpki", które łatwo schować w kieszeni albo bez zbędnego zwracania na siebie uwagi osuszyć w drodze do domu. Istna plaga, bo wokół walają się puste buteleczki - mówi mi jeden z mieszkańców Wągrowca.

- Od czasu, kiedy zaczęto wypłacać wszelkie 500 plus i inne świadczenia mogę w ciemno zamawiać ten towar, bo wiadomo, że długo stać na półce nie będzie - mówi jeden z właścicieli sklepu w Skokach. - Na co innego kasy nie ma, na "małpki" zawsze starczy. (...)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem