wtorek, 10 grudnia
00:55

Ścieżka nie po myśli

 

 

- To nie jest droga tranzytowa, ale lokalna, która ma służyć mieszkańcom, a nie utrudniać im życie – mówią właściciele posesji przy ul. Lipowej.

 

Niedawno ruszyła przebudowa ulicy Kasprowicza na odcinku od ulicy Lipowej do Przedszkola Nr 1. Na skrzyżowaniu ulic ma powstać małe rondo, zostaną też położone nowe chodniki po obu stronach ulic i ścieżka rowerowa, biegnąca przy ul. Lipowej do ronda rtm. Witolda Pileckiego. Wprawdzie jest to droga powiatowa, ale magistrat dogadał się ze starostwem i powiat dofinansuje tę część inwestycji. O ile prace związane z ul. Kasprowicza nie budzą emocji, o tyle mieszkańcy ul. Lipowej od marketu Mila do ronda Pileckiego nie kryją swojego niezadowolenia z projektu ścieżki rowerowej.

 

- Dziwmy się, że projektant nie zaprojektował ścieżki rowerowej od strony bloków. W tym miejscu ścieżka nie stanowiłaby żadnego zagrożenia, bo od strony bloków nikt nie wjeżdża samochodem, natomiast po stronie naszych zabudowań nie mamy zapewnionej widoczności przy wyjeździe z posesji – skarżą się mieszkańcy.


Twierdzą, że przy wjeździe na posesje będą musieli tamować ruch na ścieżce, zatrzymując tam auta, by otworzyć bramę, bądź też zatrzymywać się na jezdni i utrudniać ruch samochodów. Mieszkańcy wskazują także na lokale usługowe znajdujące się po tej stronie ulicy, gdzie ich właściciele parkują auta.


- Nowe rozwiązania powinny uspokoić ruch na naszej ulicy, a efekt będzie odwrotny. To nie jest droga tranzytowa, tylko lokalna, która ma służyć mieszkańcom i ułatwiać im życie – dodają rozgoryczeni mieszkańcy ul. Lipowej.
Mieszkańcy mają zamiar wystosować pismo z prośbą o zmianę położenia ścieżki, co raczej wydaje się niemożliwe na tym etapie prac. (...)

 

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 25 Z 19 CZERWCA 2019 R.

Komentarze   

 
0 #6 Johny 2019-06-25 15:09
Cytuję mieszkaniec:
Dlaczego nikt nie postawi progów zwalniających na Lipowej! To ma być spokojna ulica a nie droga tranzytowa dla tirów i samochodów ciężarowych!!!


Jaki tranzyt? O czym ty piszesz?
Samochody osobowe i rowery to jest normalny miejski ruch.

Chcesz spokoju to proszę na wieś.

Często używam roweru na ścieżkach i z doświadczenia uważam że projektowana ścieżka po stronie Mili jest najlepsza bo łączy szlak Kcyńskiej z Kasprowicza w stronę Wojciecha.
Przenosząc tą ścieżkę na stronę od Intermarche rowerzysta bezsensu musi pokonywać dwa razy pasy.

P.S.
Przy takich inwestycjach każdy z mieszkańców tej okolicy dostał list z informacją o możliwości wglądu do projektu, ale nikomu się nie chciało ruszyć z domu a teraz afera.

Z tego co pamiętam projekt był już gotowy gdzieś 2 lata temu bo był wcześniej przetarg ale kasy brakowało. :D
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #5 Czyt 2019-06-24 22:46
Przecież oni nie wyjeżdżają z posesji, tylko parkują na pasie ruchu
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #4 oburzony 2019-06-22 08:27
Z Lipowej to już od pewnego czasu próbuje się zrobić drogę przelotową. Ludzie parkują jak chcą, gdzie chcą, zastawiają wjazdy na posesje, zastawiają chodniki, nikt nie reaguje. Oto efekt braku SKUTECZNEJ straży miejskiej w tym mieście!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #3 mieszkaniec 2019-06-20 16:47
Dlaczego nikt nie postawi progów zwalniających na Lipowej! To ma być spokojna ulica a nie droga tranzytowa dla tirów i samochodów ciężarowych!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #2 Radek 2019-06-19 15:24
Cytuję e2:
Czy to ten sam projektant tworzył to Gów co ul Kościuszki ?Jakie szkoły trzeba kończyć aby mieć tak nasrane. Gdzie logika,gdzie spotkanie z osobami zainteresowanym i.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #1 e2 2019-06-18 21:14
Czy to ten sam projektant tworzył to Gów co ul Kościuszki ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem