środa, 18 września
07:05

W ostateczności racja jest po stronie wyborców

Z wągrowczaninem RADOSŁAWEM HURNIKIEM o ostatnich wyborach samorządowych i przegranej bitwie o fotel burmistrza oraz nadziejach pokładanych w nowym burmistrzu i radnych rozmawia Jerzy Mianowski.

 

Szybko awansował Pan do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Czemu lub komu to Pan zawdzięcza?
- Czy szybko awansowałem? Trudno powiedzieć, ponieważ służbę w Państwowej Straży Pożarnej pełnię od 1999 r., czyli już 20 lat. Przez te lata pełniłem różne funkcje, można powiedzieć: od szeregowego strażaka, kierowcy, aż do stanowiska które pełniłem w Komendzie Powiatowej PSP w Wągrowcu, tj. dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej. Awans w służbach mundurowych, to normalna kolej rzeczy tym bardziej, że wielu kolegów po wypracowaniu określonych lat służby odchodzi na emeryturę i ktoś ich musi zastąpić, i tak było w tym przypadku.
„Drugiego dna” tutaj nie ma?
- Doszukiwanie się jakiegoś „drugiego dna” w moim awansie mija się z sensem. Każdy strażak czy kandydat na strażaka może „wejść” na stronę internetową, np. KW PSP w Poznaniu i sprawdzić, czy aktualnie toczy się nabór, tak jak to będzie miało miejsce w naszej Komendzie Powiatowej PSP w Wągrowcu. Przez te 20 lat służby cały czas kształciłem się, ukończyłem kilka szkół wyższych, posiadam doświadczenie z tzw. podziału bojowego, gdzie uczestniczyłem w różnych akcjach, ratując życie i mienie innych.

A może przyczyną tego awansu było odważne kandydowanie na burmistrza Wągrowca?
- Absolutnie zaprzeczam tak postawionemu pytaniu. Tak jak już wspomniałem, ciężka praca, kształcenie się, doprowadza do sukcesu. Tak samo jest w innych zakładach pracy, gdzie pracownik jest awansowany, jeżeli spełnia oczekiwania pracodawcy.

Wszedł Pan do polityki przypadkowo?
- Czy wszedłem do polityki? To za mocno powiedziane. Zgodnie z Ustawą o Państwowej Straży Pożarnej funkcjonariusz straży pożarnej nie może należeć do partii politycznych, można powiedzieć, że byłem kandydatem na burmistrza Wągrowca popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość, z czego jestem dumny. Jeżeli chodzi o politykę, to oczywiście interesuję się wydarzeniami w kraju, tak jak pewnie wielu mieszkańców naszej wspaniałej ojczyzny. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 05 Z 30 STYCZNIA 2019 R.

Komentarze   

 
0 #5 utamobaw 2019-06-02 07:20
Amoxicillin 500mg: http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ Buy Amoxicillin Online qrf.cswi.gloswa growiecki.pl.hs t.yu http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #4 ipayazmovimik 2019-06-02 06:44
Amoxicillin No Prescription: http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ Amoxicillin No Prescription ess.nbhq.gloswa growiecki.pl.je u.ug http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-2 #3 Jarek 2019-01-30 18:59
Panie Hurnik nie określił się pan w wyborach jak członek PiS i dlatego pan przegrał z kretesem . Trzeba mieć polityczna charyzmę a nie siedzieć okrakiem na straży pożarnej i sympatyzować z PiSem. Albo jedzie pan fo pożaru albo bawi się w politykę. W Wągrowcu nie ma wyrazistrego PiSowskiego lidera . Babcia Halina nie przyciągnie do partii młodych ludzi tylko zgorzkniałych starców. W panu była nadzieja , ale pan jest za słaby politycznie i niedojrzały społecznie. Lepiej więcej niech się za politykę pan nie zabiera , bo zawiodłem się na panu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #2 stak 2019-01-30 12:29
Panie Hurnik czas pomyśleć o przynależności do PIS. Halyna i Łejtner i ryba niech dadzą sobie spokój z polityką
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #1 Ernest 2019-01-30 09:18
Czytając wywiad z Panem nasunęło mi się kilka przemyśleń. Unikam podziałów na PO i PiS bo dla nie to nie ma znaczenia. Ale doceniam szacunek i poziom wypowiedzi. Poszwa i Kamiński wylewał swoje zarzuty i krytykowali Bliżej Ludzi. A Hurnik ma klasę, powiedział że, trzeba dać czas, że na oceny i weryfikację jeszcze będzie dużo czasu. Szanuję werdykt wyborców i powierzenie mandatu społecznego BL. Zamierza pracować dalej i pewnie spróbuje znwou w następnych wyborach. Ale jedno cieszy, że totalnej krytyki nie widzę. Bo jak mnie denerwują stwierdzenia ludzi, że już po miesiącu powinno miasto być "zburzone i na nowo pobudowane" Ludzie, sprzątanie po poprzedniku będzie trwało pewnie długo, ale też dużo nabrudził... Więc szanuje takich Panów jak Hurnik.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem