czwartek, 20 czerwca
06:04

Ulica ba(ja)jeczna

Gdyby zliczyć liczbę próśb ze strony mieszkańców o interwencje, to „wygrywa” sprawa remontu ul. Kościuszki.

„Przed remontem reprezentacyjna ulica Wągrowca przez długie lata miała nierówną, łataną, dziurawą nawierzchnię jezdni i chodniki, których nawierzchnia była znacznie gorsza od jezdni. Był tez żywopłot trochę za niski, ale dość skutecznie chronił przed tumanami kurzu i szkodliwymi spalinami” - tak opisuje przeszły stan ulicy pan Wojciech Woźniak z Wągrowca, który odwiedził naszą redakcję w poniedziałek z kopią listu skierowanego do burmistrza Jarosława Berendta.

STAN PO
„W ubiegłym roku ul. Kościuszki wyremontowano. Teren od zabudów po jednej i drugiej stronie ulicy równy i płaski jak stół, od przejazdu kolejowego do stadionu. Jezdnia, parkingi, podjazdy do nieruchomości bez niespodzianek w postaci gwałtownych spadków czy wzniesień nawierzchni. To oczywiste w takim terenie” - pisze dalej wągrowczanin. Jednakże zwraca uwagę na to, że prawa strona (patrząc od torów kolejowych) jakby wymknęła się chyba jakiejkolwiek kontroli i jest zaprzeczeniem normalności w takich warunkach terenowych. Sprawa dotyczy szczególnego pofalowania przebiegu chodnika.
- Trudno znaleźć dłuższy odcinek równy i prosty - mówił podczas wizyty w redakcji.
Już w pod koniec ubiegłego roku zwracali na to uwagę przechodnie i mieszkający przy ul. Kościuszki. Szczególnie wskazywali odcinek między budynkiem Sądu Rejonowego i kancelarią adwokacką. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 02 Z 9 STYCZNIA 2019 R.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem