Zmora cateringu

  • Drukuj

Burmistrz JAROSŁAW BERENDT spotkał się z rodzicami i pracownikami placówek w celu omówienia tematu żywienia dzieci w przedszkolach i szkołach.

 

 

Kwestia posiłków dla przedszkolaków i uczniów to zagadnienie, które bezustannie artykułują głównie rodzice dzieci uczęszczających do placówek w Wągrowcu. Od momentu wyłonienia w przetargu nowej firmy cateringowej wiosną tego roku i po aferze, jaka wybuchła kilka tygodni później, kiedy to podano w przedszkolach zepsuty makaron – co potwierdził sanepid – rodzice wieszali koty na byłym burmistrzu Krzysztofie Poszwie. Do niego kierowano pretensje i domagano się zmiany zasad żywienia, a najlepiej powrotu do kuchni w przedszkolach. Pod presją opinii publicznej Poszwa zadeklarował, że uruchomi kuchnię w Szkole Podstawowej nr 1, która będzie dostarczać posiłki do wszystkich placówek i tym samym zakończy korzystanie z usług firmy zewnętrznej.

 

JESZCZE PO STAREMU
Miało to nastąpić z końcem tego roku. Poszwa wybory przegrał i pozostawił problem w spadku swojemu następcy, Jarosławowi Berendtowi, który piastuje urząd od 23 listopada. Ten od razu przystąpił do działania w sprawie cateringu, co też zapowiadał w kampanii wyborczej. Ale z miejsca napotkał na przeszkody. Okazało się, że projekt budowy kuchni, zaproponowany za kadencji Poszwy, nie spełnił wymogów i póki co czeka w starostwie powiatowym na poprawki.

- Pierwsze, co zrobiłem, to sprawdziłem jaki jest stan zaawansowania prac nad kuchnią – powiedział na spotkaniu Berendt. - Jak się okazało, 23 listopada nie było jeszcze pozwolenia na budowę. Wniosek znajdował się w Wydziale Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Wągrowcu. Na ten dzień nie miałem żadnej informacji, co dalej się stanie. Musiałem zatem podjąć pierwszą decyzję – ogłosiłem przetarg. (...)

 

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 49 Z 5 GRUDNIA 2018 R.