niedziela, 26 maja
19:07

Ruchy sejsmiczne

Nowa Rada Miejska w Wągrowcu rozpoczęła kadencję. Burmistrz elekt złożył ślubowanie i wygłosił symptomatyczne przemówienie. W prezydium rady zasiedli obok siebie niedawni adwersarze.

Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Wągrowcu kadencji 2018-2023 nie obyła się bez problemów. System, zakupiony przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w celu transmisji on-line, okazał się niewydolny i w ostateczności transmisja obrad na żywo w Internecie nie doszła do skutku. Mieszkańcy, którzy chcieli na bieżąco śledzić pierwsze decyzje radnych, musieli zdać się na informacje lokalnych mediów. A nie obeszło się bez niespodzianek.

RUCH PRZY STOLE
Obrady otworzył radny senior Krzysztof Bucholc. W pierwszej kolejności radni złożyli ślubowanie, następnie uczynił to burmistrz elekt Jarosław Berendt, który po zaprzysiężeniu przejął insygnia włodarza od ustępującego z urzędu Krzysztofa Poszwy.
Kolejnym punktem obrad był wybór przewodniczącego rady. Tutaj kandydaturę Jakuba Zadrogi zgłosił jego kolega z klubu radnych Bliżej Ludzi, Piotr Pałczyński. Reszta radnych nie wysunęła żadnej propozycji, zatem komisja skrutacyjna po przeprowadzeniu tajnego głosowania ogłosiła, że Zadroga z liczbą 14 głosów za (5 przeciw, 2 wstrzymujące się) obejmuje funkcję przewodniczącego. Chwilę potem lider Bliżej Ludzi wyręczył Bucholca w roli prowadzącego obrady, co ten zapewne przyjął z ulgą, bo nie da się ukryć, że funkcja ta go lekko przerosła.
Zgodnie z porządkiem obrad radni przeszli do przedstawienia kandydatów na wiceprzewodniczących. Samorządność Wągrowiecka 2000 wysunęła na to stanowisko Grzegorza Kamińskiego, zaś Razem Dla Wągrowca Krzysztofa Poszwę. Pierwszy uzyskał 17 głosów za, drugi 13. Te dwa wybory wywołały poruszenie opinii publicznej. Uważano bowiem, że Kamiński, po podpisaniu porozumienia między SW 2000 i BL dwa tygodnie temu, obejmie funkcję wiceburmistrza. Zasiadając jednak w prezydium rady nie może być zastępcą burmistrza. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 48 Z 28 LISTOPADA 2018 R.

Komentarze   

 
+1 #1 Juruś 2018-11-29 13:36
Transmisja obrad w internecie jak najbardziej była przeprowadzona NA ŻYWO! Link był na lokalnym portalu oraz na stronie internetowej urzędu miejskiego! Czyżby redaktorzy nie potrafili znaleźć linka i w niego kliknąć?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem