sobota, 23 lutego
01:17

Czekając na wieczność

To miała być zwykła operacja, jakich wiele i kobieta miała wrócić do rodziny. Jednak stało się zgoła inaczej...

Mieszkanka Skoków, 83-letnia Elżbieta, trafiła ze złamaniem szyjki kości udowej do wągrowieckiego szpitala na początku maja. Została zakwalifikowana do operacji i trzy dni później była już na stole, znieczulona, gdy nagle doszło do awarii rentgena, który jest bezwzględnie konieczny do tego typu operacji. Rentgen na oddziale chirurgii w Wągrowcu to sprzęt włoskiej produkcji. Jego naprawa nie jest prosta, zajmuje się tym wyspecjalizowana firma. W tym przypadku okazało się, że potrzebne są podzespoły, które należy sprowadzić z Włoch, a to wymaga czasu.
- Operację trzeba było odroczyć - wyjaśnia Tomasz Bociański, ordynator oddziału chirurgii. - Odział czekał kilka dni na obiecaną naprawę sprzętu. Jak się okazało, że nie da się tego - i do tej pory nie dało się - naprawić, zaczęliśmy szukać innych szpitali, w pierwszej kolejności w Poznaniu i Pile, z miejscem na oddziałach ortopedycznych. Nigdzie nie udało się znaleźć miejsca. Po wielu próbach pojawiła się szansa w Puszczykowie.

Coraz Gorzej
Jednak zanim kobieta została przeniesiona do innej placówki, dostała poważnych odleżyn. W związku z tym lekarze w Puszczykowie nie podjęli się operacji. W karcie informacyjnej wpisano: „Z uwagi na wysokie ryzyko powikłań septycznych odstąpiono od leczenia operacyjnego”.
Jak twierdzą lekarze, odleżyny są nieuniknione u starszych ludzi w przypadku złamań nóg, gdzie nie można przeprowadzić pielęgnacji tak, jak by się chciało, bo każdy ruch powoduje u pacjenta ból.
Kobieta wróciła do Wągrowca, gdzie podjęto leczenie odleżyn. (...)

WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU GŁOSU NR 27 Z 4 LIPCA 2018 R.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem