niedziela, 26 maja
09:44

Pechowa krzyżówka...

Do częstych zdarzeń drogowych - zarówno kolizji, jak i wypadków - dochodzi na skrzyżowaniu ulic Rogozińskiej i Bartodziejskiej.

Kierowcy zaczęli przeklinać tę krzyżówkę z  chwilą wprowadzenia zmiany organizacji ruchu w połowie 2015 roku. Główną ulicą z prawem pierwszeństwa przejazdu została powiatowa ulica Bartodziejska. Rogozińska straciła ten status po oddaniu do użytku czwartego odcinka obwodnicy okalającej Wągrowiec.
- Zmiana organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu i uczynienie ulicy Bartodziejskiej drogą z pierwszeństwem przejazdu, wynikła z automatyzacji znajdującego się przy skrzyżowaniu przejazdu kolejowego, a ruch kolejowy (częstotliwość kursowania szynobusów), znacząco się zwiększył w ostatnich kilku latach – podkreśla st. sierż. Dominik Zieliński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. (...)

WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU GŁOSU NR 23 Z 6 CZERWCA 2018 R.

Komentarze   

 
-14 #7 rybak 2018-06-23 08:48
jakie jest uzasadnienie tego nowego ruchu ? Wydaje mi się że to jest pisowskie, czyli jak najbardziej zaszkodzić !
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-27 #6 Omen 2018-06-08 08:05
Cytuję Wągrowiec:
Należy PILNIE wrócić do starego rozwiązania, czyli pierwszeństwo ul. Rogozińskiej, a podporządkowana ul. Bartodziejska! Przez wiele lat było takie rozwiązanie pierszeństwa drogowego i nie było wypadków, kolizji. Ktoś mądry "zza biurka" wymyślił inaczej i proszę, mamy kłopot i może dojść do tragedii! Albo zainstalowanie
sygnalizacji świetlnej na obu ulicach, tak na ul.Rogozińskiej, jak i na Bartodziejskiej!

Widać nie rozumiesz powodu zmiany organizacji ruchu. Dla przypomnienia:" Ze względu na bliskie sąsiedztwo przejazdu kolejowego na ulicy Bartodziejskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Rogozińską, w celu ułatwienia opuszczenia przejazdu przez pojazdy jadące ul. Bartodziejską, ulica ta stałą się ulicą o kierunku jazdy uprzywilejowany m w stosunku do ul. Rogozińskiej". Sygnalizacja świetlna również nie zda egzaminu ze względu na pobliskie rondo. Pomyśl trochę zanim coś napiszesz!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-22 #5 Wągrowiec01 2018-06-07 18:17
Cytuję Wągrowiec:
Należy PILNIE wrócić do starego rozwiązania, czyli pierwszeństwo ul. Rogozińskiej, a podporządkowana ul. Bartodziejska! Przez wiele lat było takie rozwiązanie pierszeństwa drogowego i nie było wypadków, kolizji. Ktoś mądry "zza biurka" wymyślił inaczej i proszę, mamy kłopot i może dojść do tragedii! Albo zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na obu ulicach, tak na ul.Rogozińskiej, jak i na Bartodziejskiej! Proste to i racjonalne, to dlaczego i na co czekają służby drogowe? Na kolejne wypadki, kolizje,a może nie daj Boże smierć kierowców, bądź przechodniów? Szybko należy pójść "po rozum do głowy" państwo urzędnicy!!!

Po rozum do głowy? Po rozum do głowy powinni pójść kierowcy którzy jeżdżą na pamięć nie patrząc na znaki. To się nazywa WSTYD. Za co ludzie mają prawo jazdy?!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-20 #4 gość 2018-06-07 14:48
Nie znasz przepisów, nie jedź i wszystko będzie ok
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+13 #3 Wągrowiec 2018-06-07 13:17
Należy PILNIE wrócić do starego rozwiązania, czyli pierwszeństwo ul. Rogozińskiej, a podporządkowana ul. Bartodziejska! Przez wiele lat było takie rozwiązanie pierszeństwa drogowego i nie było wypadków, kolizji. Ktoś mądry "zza biurka" wymyślił inaczej i proszę, mamy kłopot i może dojść do tragedii! Albo zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na obu ulicach, tak na ul.Rogozińskiej , jak i na Bartodziejskiej ! Proste to i racjonalne, to dlaczego i na co czekają służby drogowe? Na kolejne wypadki, kolizje,a może nie daj Boże smierć kierowców, bądź przechodniów? Szybko należy pójść "po rozum do głowy" państwo urzędnicy!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-6 #2 Omen 2018-06-06 10:07
Cytuję WOJCIECH:
Przejeżdżam wiele razy dziennie to skrzyżowanie, i jedyna rada to montaż zsynchronizowanej instalacji świetlnej, a i jeszcze to usytuowanie przejścia dla pieszych jest bardzo niebezpieczne oby nie doszło tam do tragedii.

Również jeżdżę tą krzyżówką codziennie i nie mam z nią problemu. Rozwiązaniem jest wyzbycie się starych przyzwyczajeń, a zwłaszcza jeżdżenia na pamięć. Każdy kierowca ma obowiązek czytać i stosować się do znaków nawet tych poziomych. W/w krzyżówka jest opisana wystarczająco zwłaszcza znakami poziomymi, które zwracają na siebie uwagę nie tylko wzrokową. Co do przejścia dla pieszych to faktycznie jest za blisko, zwłaszcza jak jadę Bobrownicką w kierunku miasta.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #1 WOJCIECH 2018-06-06 08:38
Przejeżdżam wiele razy dziennie to skrzyżowanie, i jedyna rada to montaż zsynchronizowan ej instalacji świetlnej, a i jeszcze to usytuowanie przejścia dla pieszych jest bardzo niebezpieczne oby nie doszło tam do tragedii.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem