środa, 26 czerwca
02:27

Wieczór pełen wzruszeń

W ubiegły piątek w Państwowej Szkole Muzycznej w Wągrowcu odbył się koncert ku czci naszych mam.

„Matka to nie ktoś, na kim można się oprzeć, ale ktoś, kto uczy, jak się obchodzić bez oparcia. Ona nadaje kręgosłup naszemu życiu” – tymi słowami wprowadziła nas do koncertu dyrektor szkoły Bogna Zielińska.
Na początku usłyszeliśmy hymn na wzór hymnu naszego miasta w wykonaniu Orkiestry Dętej Wtem pod dyrekcją Piotra Pełczyńskiego. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać w ich wykonaniu utwór „Cinema Paradiso”, upiększony solowymi partiami Wojciecha Ratajczaka – absolwenta PSM w Wągrowcu.
Po tym podniosłym wykonaniu rozpoczął się blok wystąpień uczniów PSM w Wągrowcu. Jako pierwszy wystąpił grający na saksofonie, uczęszczający do pierwszej klasy Hubert Ziemianek. Nagrodzony gromkimi brawami Hubert ustąpił miejsca na scenie Basi i Frankowi Drążkiewicz. Pod przewodnictwem Daromiły Styczyńskiej zagrali oni piękną kompozycję: Basia na ksylofonie, a Franek na werblach. Po nich przyszła kolej na najmłodszą uczennicę – Annę Kilarską. Sześciolatka wykonała na flecie utwór „Gawrot”. Już po chwili na scenie stanęło trio. Grający na różnych instrumentach i prowadzeni przez różnych nauczycieli uczniowie musieli zmierzyć się z melodią chińską oraz kompozycją Piotra Czajkowskiego. Marcysia, Zosia i Mikołaj zagrali na skrzypcach, altówce i wiolonczeli. (...)

WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU GŁOSU NR 22 Z 29 MAJA 2018 R.

Komentarze   

 
+2 #1 Sandra 2018-06-02 19:08
Tragedia!!!!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem