poniedz., 16 grudnia
00:48

Zaskoczeni niedzielą bez handlu?

Za nami pierwsza niedziela, podczas której zamknięte były prawie wszystkie sklepy.

Jednak wprowadzona w życie ustawa  przewiduje wiele wyjątków. Mogą działać m. in: piekarnie, restauracje i filie banków.

KIEDY NA ZAKUPY?
W tym roku zakupy zrobimy tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Najgorzej będzie w kwietniu, ponieważ pierwsza niedziela miesiąca przypada w Wielkanoc. Tak się złożyło, że w kwietniu mamy aż pięć niedziel, a podczas  czterech z nich nie zrobimy zakupów. Zakaz nie będzie obejmował aptek oraz stacji benzynowych. Ominie też sklepy, w których sprzedawane będą: kwiaty, dewocjonalia, lody czy wyroby cukiernicze.(...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 11 Z 14 MARCA 2018 R.

Komentarze   

 
0 #9 sąsiad 2018-03-21 20:14
"To jeszcze powinno być zmieniona ustawa o najniższej krajowej-zrobić taką jak na zachodzie": Droga Krystyno,ów Zachód nie miał 50-ciu lat komunizmu,stali nowskiej dyktatury i stanu wojennego! Co więcej dostali Plan MARSHALLA,Progr am Odbudowy Europy–plan służący odbudowie gospodarek krajów Europy po II wojnie światowej,obejm ujący pomoc w postaci surowców mineralnych,pro duktów żywnościowych,k redytów i dóbr inwestycyjnych! !! A co dostała zniszczona Polska? Nas sprzedano Stalinowi w Jałcie,Teherani e i Poczdamie,jak kurę targową w drugą niewolę! Trzeba wrócić do pełnej znajomości historii,a dopiero później zabierać głos o stanie naszej gospodarki i świadomości demokratycznej społeczeństwa!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #8 Krystyna 2018-03-21 13:31
Cytuję sąsiad:
W 100% popieram opinię "Wągrowczanina"! Prawdą jest,że tak łatwo,obrzydliwie i prymitywnie opluwamy własną Ojczyznę. Wystarczy nasze uregulowania prawne (choćby ustawy dot.handlu w niedzielę) porównać z takim samym prawem (choćby)w Niemczech,Belgii,Francji,Szwajcarii,Austrii! I co zobaczymy? Istnieje tam takie samo prawo,"toczka w toczkę"! Pracownicy handlu wielkopowierzchniowego mają wolne WSZYSTKIE Niedziele w miesiącu!!! I co drodzy krytycy? Przecież często powtarzamy,że chcemy być podobni do tych Zachodnich państw! No to bądźmy podobni i nadrabiajmy straty w lukach prawnych,cywilizacyjnych,kulturowych,a nie opluwajmy własną Ojczyznę,że to "popierdolony kraj"?

To jeszcze powinno być zmieniona ustawa o najniższej krajowej - zrobić taką jak na zachodzie. I będzie O.K.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #7 sąsiad 2018-03-20 10:03
W 100% popieram opinię "Wągrowczanina" ! Prawdą jest,że tak łatwo,obrzydliw ie i prymitywnie opluwamy własną Ojczyznę. Wystarczy nasze uregulowania prawne (choćby ustawy dot.handlu w niedzielę) porównać z takim samym prawem (choćby)w Niemczech,Belgi i,Francji,Szwaj carii,Austrii! I co zobaczymy? Istnieje tam takie samo prawo,"toczka w toczkę"! Pracownicy handlu wielkopowierzch niowego mają wolne WSZYSTKIE Niedziele w miesiącu!!! I co drodzy krytycy? Przecież często powtarzamy,że chcemy być podobni do tych Zachodnich państw! No to bądźmy podobni i nadrabiajmy straty w lukach prawnych,cywili zacyjnych,kultu rowych,a nie opluwajmy własną Ojczyznę,że to "popierdolony kraj"? Żałosne to i przykre,tylko ludzie owładnięci chorą nienawiścią do własnego Domu-Ojczyzny mogą wypisywać takie brednie!!! Powiedźcie to samo Niemcom, albo Żydom, że ich "kraj jest popierdolony",t o natychmiast zabrałaby się za was prokuratura!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #6 Wągrowczanin 2018-03-19 13:39
"Myślą,że teraz w niedzielę wszyscy zamiast do marketu popędzą do kościoła,popier dolony kraj"-napisał mądry Aruś! To pojedź drogi Aruś np.tylko do Niemiec,Austrii ,Szwajcarii i powiedz im to samo,co tu piszesz o Polsce! Albo wysil się na "męską odwagę" i w szabat (czyli w sobotę) powiedz to samo prosto w twarz Żydom w Izraelu!? A nie anonimowo opluwaj Ojczyznę (jak to wg ciebie "popierdolony kraj")? Biedne dziecko z ciebie!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #5 Jan 2018-03-19 06:41
Cytuję Aruś:
Myślą, że teraz w niedzielę wszyscy zamiast do marketu popedzą do kościoła, popierdlony kraj

Poczytaj biedaczku jaki był powód wprowadzenia wolnych niedziel a nie wypisuj tutaj debilizmów. Stówe od razu daje gdy znajdzisz jakikowiek wątek w ustawach traktujacy, że ludzie maja w niedziele do koscioła chodzić!! Nasłuchałes sie lisów, michników i teraz idiote tylko z siebie robisz.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-2 #4 Aruś 2018-03-18 20:26
Myślą, że teraz w niedzielę wszyscy zamiast do marketu popedzą do kościoła, popierdlony kraj
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #3 Jan 2018-03-16 10:36
Cytuję XYX:
teraz wszyscy beda razem i dzieci i tata i mama i zamiast do pracy beda chodzic do MOPS

XXX - A co to ma wspólnego z wolnymi niedzielami? Cała rodzina powinna pracowac w niedziele, czy jak?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #2 XYX 2018-03-16 10:29
teraz wszyscy beda razem i dzieci i tata i mama i zamiast do pracy beda chodzic do MOPS
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #1 Maria 2018-03-14 19:25
Wreszcie ludzie spędzą niedziele z rodzinami a nie dzieci samopac bo rodzice w pracy
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem