sobota, 23 czerwca
23:39

Walka trwa

Piotr ze swoimi bliskimi. Fot. Archiwum P. KapuścińskiegoPiotr ze swoimi bliskimi. Fot. Archiwum P. Kapuścińskiego

Wszystko zaczęło się tak nagle. PIOTR KAPUŚCIŃSKI udał się na badanie, bo dokuczały mu coraz częstsze bóle głowy oraz pogłębiający się zanik czucia w lewych kończynach.

Piotr zadzwonił do najbliższych 10 marca i powiedział, że nie wróci do domu, bo tomograf wykrył guza niewiadomego pochodzenia, który naciska. Został natychmiast skierowany do szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

CZAS GONI
Operacja wstępnie miała odbyć się 17 marca, jednak ze względu na pogarszający się stan Piotra, lekarze operowali już w środę.
- Nie mieliśmy pewności, czy Piotr nie straci mowy, oraz czy odzyska czucie, ale przecież ważne, żeby żył. Operacja przebiegła pomyślnie. Niestety, guz nie nadawał się do całkowitego usunięcia, ponieważ jest naciekający. Na szczęście Piotr nie stracił mowy, pamięci, lecz czucia w lewej stronie nie było - wyznaje ze wzruszeniem Jagoda, siostra Piotra. - Następnego dnia po operacji do brata przyszedł „nasz anioł”- Przemek, rehabilitant z Poznania, który już w dwa dni po operacji postawił Piotra na nogi, a dziś Piotr odzyskał czucie także w ręce, która jednak jest jeszcze osłabiona i potrzebuje dalszej, kosztownej rehabilitacji.
Siostra wyjaśnia, że następne dziesięć dni mieli czekać na wynik badania histopatologicznego.
- Każdy dzień trwał dla nas wieczność, aż w końcu usłyszeliśmy, że to nowotwór mózgu - glejak złośliwy wielopostaciowy IV stopnia. To był dla nas cios - dodaje dziewczyna (...)

Po konsultacji z lekarzami, z różnych szpitali i klinik dowiedzieliśmy się o terapii protonowej oraz o metodzie Gamma Knife. Niestety, mimo wysiłku wielu osób, wciąż brakuje środków na moje dalsze leczenie, które kosztuje w Europie do 60 tys. euro, a w USA koszt leczenia może sięgać rzędu 200 tys. dolarów - przyznaje młody mężczyzna (...)

Redakcja Głosu Wągrowieckiego prosi ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie dla Piotra.

Na Facebooku ruszył „Bazarek dla Piotrka”, gdzie każdy z nas może wystawić różne przedmioty w kwocie 5 zł. Cena ta ulega dalszej licytacji. Licytujący po zakończonej aukcji wpłaca pieniążki na konto fundacji.
Fundacja RAK OFF, ul. Dmowskiego 2a/7, 60-221 Poznań
Nr konta: 82 1240 6595 1111 0010 4720 1261 z dopiskiem: Piotr Kapuściński
do wpłat zagranicznych:
IBAN: PL 82 1240 6595 1111 0010 4720 1261, SWIFT: PKOPPLPW

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 15 Z 12 KWIETNIA 2017 R.

Fot. Archiwum Piotra KapuścińskiegoFot. Archiwum Piotra Kapuścińskiego

Komentarze   

 
0 #2 z Wagrowca 2017-04-21 21:13
Trzymaj się mocno ... Nie poddawaj się!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #1 anna 2017-04-19 05:08
https://www.youtube.com/watch?v=esvbIQtC5o8
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem