środa, 20 marca
15:56

Złodziej idzie w zaparte

Policjanci z Komisariatu Policji w Rogoźnie odzyskali dwa skradzione samochody część elektronarzędzi, małego sprzętu AGD i elektronicznego, który pochodził z przestępstw.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Rogoźnie przy współpracy z funkcjonariuszami z Piły zatrzymali 1 stycznia br.,  34 – letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu.

- Podczas rutynowych czynności policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Pile podjęli próbę zatrzymania  samochód marki WV Polo do kontroli drogowej. Kierowca jednak nie zatrzymał się. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w Pile.  Jak się okazało kierowca, jak i pasażer tego auta byli poszukiwani oraz poruszali się skradzionym samochodem – informuje st. post. Izabela Leśnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. 

Policjanci przekazali podejrzewanego o kradzież samochodu na terenie gminy Rogoźno funkcjonariuszom z tamtejszego komisariatu. Mężczyzna był już wcześniej w zainteresowaniu operacyjnym stróżów prawa z Rogoźna. Kryminalni z Komisariatu Policji w Rogoźnie w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że kradzieży samochodów na terenie gm. Rogoźno dokonał 34 - letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego. Również w połowie grudniu 2015r., amator cudzego mienia usiłował dokonać kradzieży jeszcze dwóch samochodów.


- W trakcie prowadzonych czynności kryminalni ustalili, iż kradzieży, do której doszło 30 grudnia 2015r. w Galerii Rondo w Rogoźnie, gdzie skradziono mały sprzęt AGD oraz sprzęt elektroniczny dokonał 34 – letni recydywista. Ponadto mężczyzna dokonał również pod koniec grudnia włamania do domku jednorodzinnego w Grudnie, gdzie zabrał elektronarzędzia – rzecznik policji wymienia jeszcze inne jego „grzechy”.

Funkcjonariusze przedstawili 34 - letniemu mężczyźnie zarzuty kradzieży, usiłowanie kradzieży oraz  kradzieży z włamaniem. Do wszystkich zarzucanych czynów amator cudzego mienia przyznał się. Policjanci odzyskali skradzione samochody oraz część skradzionego towaru z Galerii Rondo w Rogoźnie, a także część elektronarzędzi.

Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. (red)

Fot. KP Policji w Obornikach

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem