niedziela, 21 października
20:03

Droga udręka

komasinkomasin

Ponad pół miliona złotych potrzeba na wyasfaltowanie odcinka gminnej drogi, jazda po której jest udręką.

Droga powiatowa nr 1580 P łączy gminę Wapno z Damasławkiem. Jadąc nią w kierunku Damasławka, próbujemy skręcić w prawo tuż za asfaltową, prowadzącą w lewo do Srebrnej Góry. Od początku widać na niej, szczególnie po deszczu „oczka wodne”, oznaczające dziury w utwardzonej co prawda, ale nie wyasfaltowanej nawierzchni. Tak jest przez większą cześć roku.

BRAK PÓŁ MILIONA
Od czasów utwardzenia drogi, rok w rok jest uzupełniana kamieniem w miejscach powstawania największych dziur. Zawsze sołectwo otrzymuje kamień i zagospodarowuje go we własnym zakresie, w najbardziej newralgicznych miejscach. Tłuczeń kosztuje gminę 5 140 zł. rocznie. Tak się składa, że wielkie dziury są li tylko na tej feralnej drodze. Druga, która prowadzi do sołtysa i kilku innych gospodarstw, jest od dawna wyasfaltowana.

- Pieniądze są w całości przeznaczone na zakup tłucznia wapiennego - wyjaśnia Wojciech Maćkowiak, pracownik urzędu gminy Wapno. - Na dziś nie mamy planu modernizacji tego odcinka drogi, gdyż przebudowujemy 1825 metrów drogi w Srebrnej Górze, oraz 550 metrów w Wapnie (...)

(Autor Cezary Kucharski, Fot. Cezary Kucharski)

Komentarze   

 
0 #2 edek 2017-11-11 19:47
trzy lata minęły i droga jak ta lala
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-3 #1 xxx 2014-03-28 21:27
Spróbujcie jechać tą drogą zimą jak śnieg spadnie.nie da sie gwarantuje .Wszystko zasypane.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem