niedziela, 16 grudnia
03:47

Trzy drogi w cenie jednej

Co ma wspólnego droga łącząca Wapno i Damasławek z ul. Bartodziejską w Wągrowcu oraz drogą do Przysieczyna? Okazuje się, że bardzo dużo. Dzięki oszczędności z przetargu, zamiast jednej powstaną trzy drogi.

bartodziejskabartodziejska

Starosta Michał Piechocki z przetargiem na drogę Wapno - Damasławek trafił jak na loterii. Do starostwa wpłynęło sześć ofert. Najtańszą złożył Strabag z Pruszkowa, który zaoferował, że wybuduje 8,7 km drogi za nieco ponad 8,8 mln zł. Połowę tej kwoty wyłoży Unia Europejska. Według kosztorysu, nowa nawierzchnia miała kosztować 13 mln zł. Na co trafią oszczędności?


DROGI TANIE JAK BARSZCZ
Powiat dotrzyma obietnicy, jaką złożył wójtowi Przemysławowi Majchrzakowi. Powiat dotąd obiecywał, że znajdzie pieniądze na swój odcinek drogi, jednak nie sposób było wskazać skąd starostwo zamierza wziąć brakujący milion złotych. Zwłaszcza, że po zimie wciąż nie zapłacono 600 tys. zł za odśnieżanie. Zamiast zapożyczyć się na drogę Wapno - Damasławek, planowany kredyt trafi na drogę w gminie Wągrowiec.

BARTODZIEJSKA W POŁOWIE
Od kilku miesięcy trwały niepokoje na wągrowieckiej Osadzie. Gdy mieszkańcy dowiedzieli się, że przebudowa ul. Bartodziejskiej zakończy się na rondzie, a dalsze inwestycje zostaną odłożone w czasie, zorganizowali Komitet Społeczny i starali się doprowadzić do zmiany tej decyzji. Wysyłane pisma oraz przeprowadzone spotkania doprowadziły do konsensusu. W poniedziałek 19 kwietnia doszło do spotkania ze starostą Michałem Piechockim, wicestarostą Tomaszem Krancem, dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg Robertem Torzem, kierownikiem Wydziału Rozwoju Regionalnego Radosławem Kubiszem oraz projektantem przebudowy ulicy. Na spotkaniu  członkowie Komitetu Społecznego usłyszeli konkrety. Do wywalczonych wcześniej 550 tys. zł starostwo dołoży jeszcze 800 tys., dzięki czemu uda się przebudować kompleksowo ponad połowę drogi między rondem a torami. Na całej długości drogi powstanie też odwodnienie. W czerwcu zostanie ogłoszony przetarg, a rozpoczęcie prac planuje się na lipiec. Przetarg będzie ogłoszony na cały odcinek od ronda do torów, dlatego też dokończenie prac nastąpi w roku 2011.

OSZCZĘDNOŚCI STOPNIAŁY ZE ŚNIEGIEM
Gdyby nie korzystny przetarg, nie wystarczyłoby na żadną z powyższych dróg. Z ubiegłorocznej nadwyżki powiat wesprze szpital przy zakupie tomografu i zapłaci za odśnieżanie dróg, zaplanowano również remont stołówki ośrodka w Antoniewie.

 

(autor Mariusz Kutka, fot. Rafał Różak)

Komentarze   

 
+1 #7 *** 2018-08-06 12:09
Kiedy w końcu ostatni odcinek Wapno - Głogowiniec ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #6 @ 2015-05-29 11:59
w Wągrowcu taka fuszera by nie przeszła
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #5 . 2015-05-27 03:25
Nic wam nie odpowiada!
Myślę, że tak samo będzie "wyremontowana" ul. Kościuszki w Wągrowcu
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-9 #4 DDD 2015-05-26 20:20
Cytuję *:
W Wapnie widać na asfalcie i chodnikach te oszczędności !!!

Nic wam nie odpowiada!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+10 #3 mieszkaniec 2015-05-25 12:09
Cytuję *:
W Wapnie widać na asfalcie i chodnikach te oszczędności !!!

Cytuję *:
W Wapnie widać na asfalcie i chodnikach te oszczędności !!!

Nie wiem kto odebrał tę inwestycję, niedoróbki straszne, ale tak może być tylko w naszym starostwie/ warto przejść się przez Wapno - II etap za chwile można zacząć remont
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+11 #2 * 2015-05-25 03:25
W Wapnie widać na asfalcie i chodnikach te oszczędności !!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-3 #1 Clemmie 2015-05-25 02:39
all the time i used to read smaller content that as well clear their motive,
and that is also happening with this paragraph which I am
reading at this time.

my blog post; zbiorniki na sciek zbiorniki z betonu: http://Www.Youtube.com/watch?v=2vPnJRngllI
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem